Hliníkové profily využívají i chovatelé papoušků

Hliníkové profily využívají i chovatelé papoušků

V jakých oborech či odvětvích se využívají hliníkové profily? Většina lidí řekne, že hliníkové profily se využívají v stavebnictví nebo v automobilovém průmyslu, ale pravdou je, že se hliníkové profily využívají i v chovatelství obecně. Na chuť jim v poslední době přišli hlavně chovatelé ptáků, kteří si z hliníkových profilů mohou postavit ptačí klece, holubníky nebo venkovní voliéry, které sídlí na zahradách nejednoho chovatele. 

Kupodivu nejen chovatelé papoušků a podobných ptáků přišli na chuť hliníkovým profilům. Podle statistik se z hliníkových profilů staví také terária, v nichž posléze žijí hadi, ještěrky nebo třeba pavouci či podobní tvorové. Ptáte se, jak je to vůbec možné? Jak lze z hliníkových profilů postavit třeba zmiňovanou ptačí klec nebo terárium? Jde to snadno, u stavebnic Aluhobby najdete skvělý návod, jak hliníkové profily dát s ostatními díly a součástmi dohromady. 

Hliníkové materiály jsou dnes velice oblíbené

Jak již bylo řečeno, hliníkové profily obecně jsou velice oblíbené. Své využití si najdou hliníkové profily jak v automobilovém průmyslu, tak ve stavebnictví, v letectví, také je využijí chovatelé ptactva nebo terarijních zvířat. Pravdou je, že jsou hliníkové profily využívané hlavně pro jejich vlastnosti, respektive pro jednu vlastnost, a to pro svou odolnost vůči korozi.

K dalším skvělým vlastnostem hliníkových profilů patří také nízká hmotnost, možnost povrchové úpravy nebo také možnost tváření a dobrá svařitelnost. 

Jak se hliníkové profily vyrábí?

V souvislosti s hliníkovými profily se vyplatí zmínit to, jak se vyrábí. Hliníkové profily se vyrábí logicky z hliníku, respektive z jeho slitin. Nejčastěji se využívá metoda plastické deformace, během které dojde ke změně rozměrů, ke změně fyzikálních vlastností produktů, také dojde ke změně tvaru hliníkových profilů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *