Skořice jako pomocník v domácnosti. Co umí?

Skořice jako pomocník v domácnosti. Co umí?

Málokteré ženy jsou si vědomy toho, jaké pomocníky mají ve svých kredencích či jaké pomocníky vůbec ukrývají ve svých kredencích. Často jsou to pomocníci v podobě potravin, které konzumujeme dnes a denně, jejichž moc je však tak silná, že dokáže vyzrát na spáleniny nebo vodní kámen. Vezměme si takový citron, který dokonce ničí i zažloutlé skvrny od potu v podpaží. A co třeba takový ocet? Ten dokonce pomáhá vyleštit okna při občasném umývání oken. K dalším takovým pomocníkům přibyla i skořice. Víte, co umí?

Skořici nejčastěji používáme do štrúdlů nebo do podobných pečených laskomin. Je koření, které trochu voní po vánočních svátcích, ale je velmi chutné v konkrétním jídle, dodává dokonce jídlu šmrnc. Skořice však nepatří jen do jablečného závinu nebo do čaje, ale je to také skvělý pomocník v domácnosti. Jak ho můžete využít?

Jedná se o univerzální čistící přípravek

Skořice jako taková je univerzální čistící příspěvek, který pomůže s nejedním úklidem. Stačí, když si v menším kbelíku rozmícháte tři lžíce jedlé sody, půl litru vody, skořici (případně esenciální olej s vůní skořice) a lžíci čpavku. Takto vytvoříte univerzální čistící prostředek, který vás nestojí tolik, jako jiné chemikálie v obchodech. Navíc je přírodní!

Takto vytvořený čistící přípravek můžete použít například při čištění různých povrchů, dokonce si poradí i se špinavou toaletou. S přípravkem ale pracujte pouze v rukavicích a s ochrannými brýlemi.

Ze skořice difuzér

Skořice, hrubozrnná sůl, hřebíček a pomeranč – to jsou čtyři ingredience na vytvoření vlastního difuzéru. I v tomto případě může být skořice v podobě esenciálního oleje. Vše společně smíchejte, nezapomeňte pomerančovou kůru trochu nastrouhat, vytvoříte tím velmi příjemnou vůni, která provoní celou vaši domácnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *