dům

Ať je váš dům energicky soběstačný!

Módní trendy se aktuálně velice hojně mění i ve světě bydlení. Kdo by to byl řekl! Samozřejmě se většinou aktuální novinky týkají vybavení interiéru jako takového, ale mnoho novinek se dotýká i přímo stavby domu. Pokud jste si tedy vzali hypotéku a toužíte mít dům podle aktuálních módních trendů, rozhodněte se pro následující – pro energicky soběstačné domy.

Energicky soběstačné domy jsou už dnes hotovou předpovědí budoucnosti. Tyto domy jsou však většinou teprve v projektové fázi, ale rozhodně bychom měli dbát na to, abychom co nejvíce naši stavbu přiblížili této skvělé vizi. Například se těmito domy zabývá dnes řada soutěží, v nichž se soutěžící snaží o nejlepší provedení tohoto domu. A díky hojné účasti každým rokem je jasné, že tyto domy už třeba letos doopravdy postavíme.

O co se jedná?

Pokud vás zajímá, co to vlastně je energicky soběstačný dům, pak je to takový příbytek, který si za rok vyrobí sám tolik energie, že mu pokryje celou jeho spotřebu. Jedná se tedy o domy, které vlastně vyrábí svou vlastní energii, která jim stačí k jejich životu. Jsou tedy nezávislé na inženýrských sítích jako takových.

Každým rokem řada soutěží

Abychom však co nejdříve realizovali tento projekt, pořádá se řada soutěží, které přináší mnoho nových tipů na to, jak taková dům vlastně můžeme vyrobit. Například letos se už podruhé konala soutěž, kdy hlavním úkolem bylo vytvořit takový soběstačný dům, který půjde nejlépe zrealizovat. Z dvaceti účastníků se vybralo konkrétně šest těch nejlepších děl, která se ohodnotila naprosto skvěle – výherce by se dokonce hned mohl realizovat.

Tyto domy jsou naší budoucností hlavně proto, že je jasné, že v budoucnu se aktuální potíže s vodou nebo také s elektřinou mohou zdvojnásobit. Díky energicky soběstačným domům nás pak tyto vlivy nebudou muset tak trápit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *