Jak se zbavit rzi? Za vyzkoušení stojí babské rady

Jak se zbavit rzi? Za vyzkoušení stojí babské rady 

Rez se může v interiérech objevit velmi nečekaně. A jelikož se jedná o poměrně zákeřný problém, který ničí celkový vzhled domácnosti, ale také způsobuje mnohdy špatné fungování věci, kterou okupuje, je nutné ji co nejrychleji odstranit. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se rzi zbavit, je především její mechanické odstranění pomocí ocelového kartáče. Pomůcku však nepoužívejte na povrchy, které by se mohly vlivem kartáče poškrábat.  

Anebo dejte na babské rady 

Možná se vám však ocelový kartáč nelíbí pro svou drsnost. Rádi byste přistoupili k čištění věcí od rzi trochu šetrnějším způsobem. I to samozřejmě jde. Stačí vsadit například na ocet, který je účinný v boji proti vodnímu kameni nebo špinavým oknům.  

Takový ocet máte obvykle doma neustále. Přidává se do omáček, různých jídel, také do salátů. Jeho součástí je takzvaná kyselina citronová, která v kombinaci s kyselinou octovou, jež je také součástí, efektivně odstraňuje rez na příborech, šroubcích a dalším. Stačí danou napadenou věc namočit alespoň na čtyřiadvacet hodin do octové lázně. 

TIP: Jak se zbavit mušek v domácnosti?

Nemluvíme však o jediné babské radě, která na rez opravdu funguje. Za vyzkoušení stojí i kombinace soli a citronu. Sůl stačí citronem pokapat a onou pastou natřít místo, které rez sužuje. Solnou směs poté nechte působit alespoň dvě až tři hodiny, poté pastu setřete. 

Vyzkoušejte hack z Instagramu 

Pokud sledujete sociální sítě, určitě jste narazili na řadu věcí, které mohou se rzí také pomoct. Mluvíme konkrétně o Coca-Cole, sladké limonádě, která si se rzí také dokáže hezky poradit. Stačí jí naplnit vaničku, do které umístíte napadený předmět, a nechte sladkou limču působit přes noc. Poté jen dočistíte hadříkem.  

Důvodem, proč Coca-Cola funguje stejně jako sůl, citron nebo ocet, je obsah kyseliny fosforečné, která má na úspěšnosti boje proti rzi největší podíl. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *