Na co vsadit, když máte malý byt?

Na co vsadit, když máte malý byt?

Zatímco někteří žijí ve velkých příbytcích, jiní preferují bydlení v menších bytech. Pokud jste majitelem právě malého bytu, doporučujeme se soustředit na takové zařízení, které byt opticky zvětší. Možná si říkáte, že malý byt nelze opticky zvětšit, ale to není pravda. Existuje rovnou několik tipů, které vám pomůžou i z malého jednopokojového příbytku udělat místnost dostatečně velkou, aby se vám v ní dobře žilo.  

Žít v malém bytě – to není nic, za co byste se měli stydět. Navíc ne vždy vypadá byt tak malý, jak ve skutečnosti je. Je to jenom o tom, jak si byt dokážete zařídit a jakému nábytku dáváte přednost při zařizování. Jak jsme zmínili, existuje několik tipů a triků, které byt opticky zvětší, a tak se na to pojďme podívat.  

Vsaďte na světlé barvy 

Barvy dokážou udělat s interiérem divy, to jistě víte. I z malého příbytku dokážou udělat ohromné bydlení. Pokud chcete svůj byt opticky zvětšit, vsaďte především na světlé barvy. Myslete však na to, že světlé barvy musí nést jak stěny, tak také podlaha, respektive koberce.  

Obecně platí několik zásad:

  • Při malování se vyvarujte velkým červeným plochám.  
  • Podlahu vybírejte ve světlém a teplém odstínu.  
  • Podlaha by měla být v celém bytě stejná.  
  • Když koberec, tak obdélníkový.  

Vsaďte na zrcadla 

Pokud chcete byt ještě víc opticky zvětšit, vsaďte na zrcadla, nikoliv na obrazy. Zrcadla a odraz v nich opticky zvětšují prostor, který se v nich odráží, to ostatně potvrzují fyzikální zákony. Podle fyzikálních zákonů dokáže dobře umístěné zrcadlo zvětšit místnost až dvojnásobně. Nebojte se klidně ani zrcadlových ploch, pokud nejste zastánci klasických zrcadel s rámy. 

Vsaďte na správné osvětlení 

Kromě zrcadel a světlých barev vám pomůže byt opticky zvětšit vhodně zvolené osvětlené, které by mělo být nasměrované vzhůru. Vhodné je umístit světlo také rovnou před zrcadlo, to povede k rozptýlení světla a k optickému zvětšení místnosti.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *