Pojištění domácnosti: ano nebo ne?

Pojištění domácnosti: ano nebo ne?

V současné době chce každá druhá rodina ušetřit co nejvíce to půjde. A nelze se tomu divit, ceny energie stoupají rychlostí blesku, navíc se všechno okolo také zdražuje a peněz je najednou méně než kdy dřív. Proto například uvažují, že se zruší pojištění domácnosti. Jenže právě tento bod by se měl přeskočit a nyní neřešit. Pojištění domácnosti je totiž opravdu zapotřebí. Proč? 

Ochrana vašeho majetku 

Je třeba si uvědomit, že každý člověk vlastnící rodinný domek nebo bytovou jednotku má nějaký majetek. A tento majetek má jakousi hodnotu. V případě, že by došlo k vykradení domácnosti, ne-li hůř k živelné katastrofě, jako je požár, povodeň nebo cokoliv jiného, co by vedlo ke zničení střechy nad hlavou, rázem by člověk neměl nic. Tedy, díky pojištění domácnosti může mít alespoň nějakou finanční kompenzaci. 

A právě o tom to především je. Pojištění domácnosti je ochranou majetku a spásou v okamžiku, kdy jsou peníze nejvíce potřeba (a to právě v momentu, kdy dojde k nějaké přírodní katastrofě a nejen k ní). 

Jaký je rozsah pojistného krytí? 

Pokud jste doposud pojištění domácnosti sjednané neměli, ale aktuálně zvažujete, že po něm sáhnete, je důležité sledovat jeden jediný aspekt, a tím je rozsah pojistného krytí. Prostudujte si pojistné podmínky a ujistěte se, že opravdu vyhovuje vám i vašim požadavkům. Zejména se zaměřte na slova psaná pod čarou, kterým máme tendenci přikládat menší váhu.  

Stejně tak společně s pojistitelem projděte to, jestli stanovená částka je opravdu dostačující. Mluvíme o jednom ze základních parametrů, který ovlivňuje výši vypláceného pojistného plnění při likvidaci škod. 

Co všechno a proti čemu máte pojištěné? 

Nepodepisujte nic ani v případě, že si nejste jistí tím, co máte pojištěné a proti čemu. To je jedna ze základních chyb, která opět ovlivňuje to, do jaké míry vám budou vyplaceny škody. A hlavně kdy vám škody vyplaceny budou, při naplnění jakých rizik. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *