Žaluzie, záclony, rolety nebo závěsy?

Žaluzie, záclony, rolety nebo závěsy?

Okno samotné je jako výkladní skříň. Je třeba rozhodnout se pro některou z variant. Nedáte dopustit na útulnost a textil nebo jste zastáncem moderních interiéru a vystačíte si jen s vnitřními roletami?  

Těžké rozhodování  

Okno. Každý dům nebo byt jich má několik. Pět, deset a někdy i více. Dostatek denního světla a slunce je sice fajn, ale všeho moc škodí. Je třeba to něčím zaclonit, abyste měli soukromí a paprsky si dávkovali po svém, mohli se bez odrazu dívat na televizi, chránili se před bouřkou a zvědavými pohledy zvenčí. Co je ale to nejlepší? To záleží na tom, co je vám příjemné, co ve vás vzbuzuje pocit pohodlí, útulna a soukromí. Na tom, co se hodí ke zbytku vybavení, co preferujete za barvy, kolik chcete investovat a co očekáváte.  

Klasika neomrzí  

Kombinace záclon a závěsů je tu už mnoho let. A stále má počet základnu fanoušků. Důvod je prostý. Můžete snadno obměňovat vzor na záclonách a barvu závěsů, cena není vysoká, budí dojem útulna a údržba je směšně jednoduchá. Stačí vyprat, vysušit a znovu pověsit. Příjemným bonusem je možnost stříknout na textil kapku esenciálního oleje a vůně se rozline po celé místnosti. Jen je třeba pořídit dřevěné nebo kovové konzole, na kterých látka visí.  

Žaluzie  

Drtivá většina domácností má v oknech nainstalované žaluzie. Jsou účinnou ochranou před sluncem i pouličním osvětlením, dají se snadno regulovat a pouštět do místnosti jen tolik slunce, kolik je vám zrovna příjemné. Mimo to se dají sehnat varianty v různých velikostech a odstínech, aby seděly přímo na rozměr vašich oken a ladily s rámy a parapety. Cena je ale o pár stupínků vyšší než záclony se závěsy a údržba náročnější. Prach se na lamelách usazuje ve velkém a bez pravidelného stírání se z žaluzie stane jen semeniště nečistot, roztočů a alergenů.  

Rolety  

Vnitřní rolety do oken jsou opravdovým výstřelkem. Ze všech zmíněných variant jsou nejdražší, ale také nejluxusnější a mohou se stát zajímavým a osvěžujícím prvkem celého interiéru. Co zvolit dřevo nebo speciální papír s nápadným potiskem? Stinící zařízení do oken nemusí být jen povinnost a uniformita, s roletami vystoupíte z davu.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *