Získejte dotaci 150 tisíc na vlastní sluneční elektrárnu

Získejte dotaci 225 tisíc na vlastní sluneční elektrárnu

Vyrábět vlastní elektřinu a stát se tak nezávislými na cenách distributora, to dnes zvažuje celá řada lidí. Navíc dnes můžete využít státní dotaci, která vám pomůže s prvotními náklady na celý systém.

Státní dotace jsou skutečně štědré

Náš stát si je vědom toho, že je potřeba podpořit obnovitelné zdroje energie a jejich využívání běžnými občany. Fotovoltaika je dnes velmi podporovaným řešením pro získávání elektrické energie ze zdroje, který je ekologický. Navíc jsou současné systémy po svém ukončení životnosti plně recyklovatelné. Fotovoltaika tak dokázala ujít velký kus cesty od svého vzniku před několika desítkami let. 

Státní dotace, které se dnes na jednotlivé domácí fotovoltaické elektrárny poskytují, jsou tedy velmi štědré. Není výjimkou, že byla lidem přiznána maximální dotace ve výši 225 tisíc korun. Státní program Nová zelená úsporám se tak snaží i běžným lidem nabídnout pomocnou ruku při jejich snaze o využívání obnovitelných zdrojů energie ve své domácnosti. 

Dotaci mají vyšší některé upřednostňované kraje až o 10%, proto reálně pro ostatní kraje je dotace o 20 tisíc méně, ale i tak se jedná o velmi slušnou státní podporu.

Nejen pro novostavby

Státní dotace, která se dnes poskytuje, přitom není poskytována jen majitelům nebo stavitelům novostaveb. Jedná se o koncept, který podporuje také stávající objekty rodinných a bytových domů. Mít tak vlastní sluneční elektrárnu na své střeše je nyní dostupné pro majitele rodinných i bytových domů. Všichni mají možnost dosáhnout na státní dotaci a využít ji ke stavbě fotovoltaických řešení. 

Spotřebiče, ohřev vody, topení

Elektřinu, kterou pomocí slunce vyrobíte, přitom můžete použít na celou řadu účelů. Například s její pomocí můžete zásobovat všechny spotřebiče ve své domácnosti. Nebo její sílu použít pro ohřev vody. Samozřejmě sluneční energií můžete také vytápět celý váš objekt. Záleží jen na vás, jaký způsob využití pro vás bude nejlepší. Přebytky energie dále můžete skladovat pomocí systému baterií, nebo jej prodávat do distribuční sítě. 

Vlastní sluneční elektrárna vám pomůže oprostit se od stále se zvyšujících cen elektrické energie. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *