Jak pečovat o Anturie

Anturie a co bychom o ní měli vědět

V současné době dbáme na to, aby naše domácnost byla skutečně moderní. Mít moderní domácnost – to je dneska skutečně třeba, přece jenom chceme, aby nám dům záviděl kdekdo. Proto je třeba dbát na aktuální módní trendy, kromě toho taky musíme dbát na doplňky, které naši domácnost udělají příjemnou a zútulní ji. K těmto doplňkům se řadí i pokojové rostliny, o které se však neumí starat jen tak někdo. Pokud si chcete pořídit například anturii, poradíme vám, jak se o ni starat.

Anturie je krásná květina, kterou znáte díky lopatkovému květu, jenž je nejčastěji červený. Tuto kytičku najdeme i v řezané podobě – nejčastěji se váže do květin pro muže, kteří slaví narozeniny. V řezané podobě se setkáme i se zelenými anturiemi či s narůžovělými kytičkami.

Co se však týče pokojové podoby, o té ne každý ví a ne každý ji zná. Anturie jsou však v pokojové podobě naprosto fantastické! Je nutné dodat, že i když se nejedná o stálezelenou květinu, i tak je péče o ni naprosto jednoduchá.

Kdy se má anturie zalévat?

Anturie se zalévá klasicky, jako každá jiná květina – jednou týdně. Co bychom však měli dělat navíc, tak je hlavně kropení. Kropení anturie miluje, ale je nutno dodat, že miluje kropení převážně na listy. Na květy jako takové vodu necákejte, protože by mohly začít žloutnout a hnít. Vždy jen na listy – na ně se zpravidla nejvíce usazuje prach.

Anturie by se nikdy neměla přelít – při přelití se ozve například tak, že jí začnou žloutnout a následně opadávat listy.

Jaké místo má anturie nejradši?

Co se týče místa, kam anturii položíte, vybírat byste měli převážně takové místo, kde je polostín. Anturie nemá ráda stinná místa, miluje naopak místo, kde sem tam zasvítí sluníčko. Nedávejte ji však ani na příliš slunné místo, kam neustále praží slunce. Volte skutečně polostín – ideální je místo na nějaké polici v obývacím pokoji poblíž okna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *