Čínský strom peněz i ve vašem interiéru. Jak ho vypěstovat?

Čínský strom peněz i ve vašem interiéru. Jak ho vypěstovat? 

V současné době, kdy rostou ceny energií stejně jako ceny potravin a nájemního bydlení bychom měli přemýšlet nad tím, kde vzít další peníze do rodinného rozpočtu. A zatímco někdo se uchyluje k druhému zaměstnání, jiný dává přednost pěstování trochu netradičních pokojových rostlin. Například někomu učaruje čínský strom peněz, kterému se také říká palačinková kytka. A řada lidí věří, že jim právě tato rostlina přinese domů kýžené bohatství. Jak ji ale pěstovat? 

Čína je její domovinou 

Abyste se mohli radovat z úspěšného pěstování této pokojové rostliny, musíte nejdříve zjistit, kde se vzala a jaké jsou tedy její původní pěstitelské podmínky. Čínský strom peněz nebo také chinese money plant má svou domovinu v Číně, jak ostatně napovídá její název. Roste v subtropických a tropických podmínkách, konkrétně v podrostech keřů a stromů. Jinými slovy tedy nevyžaduje přímé sluníčko, což je přesně ta potřebná informace, kterou k úspěšnému pěstování rostliny v domácích podmínkách potřebujete znát.  

TIP: Jak pěstovat dracenu?

Kromě toho má tato pokojová rostlina ráda dostatek vlhkosti (ale samozřejmě by se to s ní nemělo přehánět). Používejte dobře propustnou půdu a pěstujte ji v tradičních pokojových teplotách.  

Nevadí jí ani chladnější přezimování 

Vlhkost (v míře), také světlé, ale nemusí být nutně slunné stanoviště (rostlině však nevadí ani tmavší kouty místností), dobře propustná půda a pokojová teplota. To jsou ideální podmínky pro pěstování čínského stromu peněz čili takzvané piley. Mnoho pěstitelů (nejen začínajících) se však ptá také na to, jak rostlinu přezimovat. Nemusíte ji nutně dávat do obývacího pokoje, kde je poměrně teplo, zvládne to také na chladnějších místech, ale mrazům čelit neumí.  

Co jí však vadí víc, než chladnější přezimování je přelévání. Tím se tedy od ostatních pokojových rostlin neliší. Přelévat by se neměla prakticky žádná pokojová rostlina a pilea není výjimkou. V případě, že by došlo k přelití, začne shazovat spodní lístky. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *