Garnýže a záclony jako moderní bytové trendy

Garnýže a záclony jako moderní bytové trendy 

Už dávno neplatí, že garnýže plní v domácnosti jen praktickou funkci a je nutné vybírat ty, které jsou co nejméně nápadné. Pokud je správně sladíte s interiérem a s bytovým textilem, bude z vašeho domova sálat teplo, útulnost a pohoda. 

Garnýž do každého bytu 

Současné trendy garnýžím skutečně přejí. Zejména oblíbené jsou kovové garnýže, které jsou odolné, snesou i vyšší zatížení (kterému se při nákupu těžkých závěsů nevyhneme) a skvěle doplní moderně zařízený byt. Naopak pokud je váš interiér laděn spíš rustikálně, dřevěné garnýže budou onou pověstnou třešničkou na dortu. 

Garnýž už není jen obyčejná tyč, až díky moderním materiálům značně vyladěná. Proměnou za poslední roky prošly i koncovky, které mohou mít velmi zdobný charakter. Výjimkou nejsou ani koncovky osázené třpytivými kameny nebo zakroucené do nejrůznějších tvarů. 

A co bytový textil? 

Když už máte vybranou tu správnou garnýž, je načase osadit ji vhodnými záclonami a závěsy. Klasikou jsou bílé bavlněné řasené záclonky, v moderním bytě ale mohou působit trochu staromódně. Pokud nechcete příliš experimentovat, volte žakárové záclony tvořené velmi hustě tkanými vlákny. Jsou lehké, splývavé a průhledné. 

Oblíbené jsou také provázkové záclony, někdy označované jako řetízkové nebo niťové. Ty vyniknou především v užších oknech, kde mohou volně splývat až na zem. Jejich další charakteristikou je to, že se objedou bez doprovodných závěsů, jinak by celek mohl působit překombinovaně. 

Pokud závěsy chcete, zvolte správnou barvu. Menším interiérům sluší světlejší barvy, těžší a tmavší látky nechte do prostorných místností. Nemají jen ozdobnou funkci, naopak tlumí hluk z ulice a brání světlu proudit oknem. Moderní textilie s teflonovým povrchem v letních měsících odráží sluneční paprsky ven. 

Těžké a luxusní závěsy budou nejlépe vypadat na moderních dřevěných garnýžích. Můžete si u nich vyhrát i s koncovkami. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *