Jak pěstovat pileu? Péče není nijak náročná

Jak pěstovat pileu? Péče není nijak náročná

Mezi oblíbenými pokojovými rostlinami bychom našli nejen klasickou dracénu nebo břečťan, ale také bychom mezi nimi našli pileu. Už jste o ní slyšeli? Jedná se o rostlinu, která udí pozornost hlavně svými neobvyklými listy, které mají tvar malinkaté palačinky. I proto se jí říká “palačinková kytka”. I když je však pilea tak oblíbenou květinou, jen málokdo je si vědom toho, jak se o ni starat. A s tím ostatně poradíme.  

O květině jménem pilea jste toho mohli slyšet mnoho. Možná jste však neslyšeli to, že se jedná o květinu pocházející z Číny. Je to krásný příklad toho, jak se jedna jediná rostlina může rozšířit do celého světa. Známá je mezi botaniky v každém koutku planety, objevena byla totiž už ve čtyřicátých letech minulého století. Dlouhou dobu se nevědělo, co to vlastně je za květinu, její identita se objevila až v osmdesátých letech minulého století.  

Jedná se o stálezelenou rostlinu, která tvarem svých listů připomíná nejen mini palačinku, ale také penízky. Kromě toho se tato květina velice rychle množí.  

Jak se o pileu starat 

Pilea je náchylná na přímé sluníčko a na přemokření, proto se tomuto vyhýbejte při jejím pěstování. Pokud ji vystavíte na přímé sluníčko, stane se, že jí vyblednou listy. I když má ráda vlhkost, nepřehánějte to s ní, jelikož přemokření jí také škodí.  

Starat byste se o ni měli spíše jako o sukulent, jelikož má růstový i dužinatý charakter naprosto stejný jako většina sukulentů.  

Propustná půda, to je to, co potřebuje 

Aby krásně kvetla a rostla, zasaďte ji ideálně do propustné půdy. Do půdy se nebojte přimíchat trochu písku, zemina tak nebude zůstávat neustále mokrá, tudíž se nebude stávat, že rostlina bude stát ve vodě. 

Pileu pěstujte ideálně při běžných pokojových teplotách. Pokud však bude během zimy chladněji i v místnostech domu, to vůbec nevadí. Jestliže však bude stát na místech, kde je chladněji, zalévání výrazně omezte. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *