Jak se správně starat o koberec

Jak se správně starat o koberec

Zatímco v některých příbytcích vládne na podlaze lino, někde se stále nachází koberec. Zatímco někteří mají kobercem pokryté celé podlahy v domě, někde se nachází jenom kusové koberce, u nichž není dobré podcenit jejich péči o ně. V současné době se stále více kupují kusové koberce, které kterou tím jediným zahřátím na studených kachličkách nebo na studeném linu. Pravdou ale je, že aby se člověk vyvaroval jejich neustálému kupování, musí se soustředit na správnou údržbu o ně.  

Je to stejné jako u jiných věcí – pokud se o ně správně nestaráte, rázem je musíte vyhodit a následovně kupujete nové. Mnohdy však za nové alternativy starých věcí utrácíte zbytečně, jejich mechanickému opotřebení, nečistotám nebo poničení šlo předcházet, kdyby se člověk o to správně staral.  

Jelikož jsme zmiňovali, že stále častěji se investuje do kusových koberců, prozraďme si, jak se konkrétně o kusové koberce starat.  

Tipy, jak se starat o kusové koberce 

  • Nejdůležitější ze všeho je jejich pravidelné vysávání. Kusové koberce se musí vysávat nejen na povrchu, ale také se musí vysávat z druhé strany. Kusové koberce jsou většinou velmi lehké, a tak není opravdu těžké zvednout koberec a z druhé strany ho vysát.  
  • Pravidelně koberec čistěte, ale přistupujte k čištění velice opatrně. V ideálním případě si vyberte takové prostředky, které jsou pro čištění koberce určené. Nečistěte koberec prostředkem, který by ho mohl jakkoli poškodit.  
  • Pozor si dejte na sluníčko, které neprospívá žádnému koberci. Pokud necháváte koberec na sluníčku, bohužel ztrácí svou barvu. Kusový koberec tak nechte raději ve stínu, abyste předešli jeho naprostému vyblednutí.  

Když se rozhodnete pro koupi kusového koberce 

Pokud jste se teprve rozhodli pro koupi kusového koberce, prozradíme vám pár tipů, na co se při výběru kusového koberce zaměřit. Důležitou roli při výběru kusového koberce hrají nejen rozměry, ale také materiál a samozřejmě způsob výroby. Ptejte se také na to, z čeho je vyrobená podkladová vrstva nebo jaká je konstrukce nášlapné plochy. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *