Jak zútulnit balkon

Jak zútulnit balkon

Pokud už máte to štěstí, že váš dům nebo byt disponuje balkonem, je vhodné jeho potenciál co nejvíce využít. Útulný balkon by měl lákat k příjemnému posezení a relaxaci. Neměl by chybět kvalitní a odolný nábytek, dekorace (například keramické sošky a polštářky) a keramické květináče, ve kterých pokvetou květiny nebo se rozvoní bylinky. 

Volba vhodného nábytku 

Balkonový nábytek by měl být odolný vůči vlivům počasí, a to i v případě, že máte lodžii. I sluníčko totiž může časem napáchat pěknou neplechu. Pokud je balkon dostatečně prostorný, zvažte pořízení zahradního lehátka. Pokud ne, poslouží i zahradní židle nebo praktická lavice s úložným prostorem. Stolek stačí menší, ale bytelný. 

Útulné dekorace 

Nezapomeňte prostor zpříjemnit praktickými i estetickými dekoracemi. Na lehátku, lavici ani židlích by neměly chybět polštářky nebo podsedáky, v chladnějších měsících vám jistě přijde vhod deka nebo pléd, které necháte ležérně přehozené přes opěradlo. Na stůl rozestavte svíčky, ke stropu rozvěste LED světélka a vše doplňte několika dekoracemi, které se vám líbí. Skvěle vypadají například keramické sošky nebo jiná ručně vyráběná keramika. 

Plno zeleně 

Balkon je vlastně malá zahrada, a proto by na něm neměly chybět květiny a rostliny všeho druhu. Oživí prostor, vyčistí vzduch a budete se díky nim cítit blízko k přírodě. Když si navíc například originální keramické truhlíky a zasadíte do nich několik druhů bylinek, budou plnit i praktickou funkci. Relaxovat večer s šálkem čaje z čerstvé máty nebo si vychutnávat večeři ovoněnou čerstvým tymiánem je to pravé, co po náročném dnu potřebujete. 

Venkovní koberec 

Zdá se vám, že koberec se na balkon vůbec nehodí? Opak je pravdou. Dokonale zútulní prostor, nemusíte se díky němu neustále přezouvat a v zimních měsících bude naprosto nedocenitelný. Venkovní koberce jsou uzpůsobené i pro špatné počasí a díky speciálnímu materiálu rychle schnou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *