Osvětlení domu

Na co nezapomenout při zařizování domu?

Zařizování domu je pro někoho radost, pro jiného je to zase starost. Pokud patříte k lidem, kteří zařizování domu přímo milují, určitě se vám budou hodit tipy na osvětlení. Osvětlení je nedílnou součástí každého domu. Bohužel při zařizování či při plánování se na osvětlení zapomíná. Člověk by řekl, že je to samozřejmost, na kterou nejde zapomenout, ale možná právě proto, že bereme osvětlení jako samozřejmost, na něj také zapomínáme.

Pokud se snažíte svou domácnost zařídit moderně, určitě máte prolistované všechny časopisy o bydlení. Pokud na listování v časopisech nemáte čas, poradíme vám, jaká svítidla nyní stojí za hřích.

Bodová světla patří do koupelen

Mezi současné hity ve světě bydlení patří rozhodně bodová svítidla. Jsou to nenápadná světla, která na první pohled nezaregistrujete. I když jsou nenápadná a dost často skrytá, dokážou prostor rozzářit skutečně dech berouce. Bodová svítidla se montují zejména do koupelen, protože právě v této místnosti v domě není často prostor na masivní závěsná světla.

Bodová světla se však mohou instalovat i do menších dětských pokojíčků, i když je pravda, že do dětských pokojíčků se hodí spíše barevná dětská svítidla.

Obývacímu pokoji musí lustr dominovat

Velkou pozornost klaďte na osvětlení obývacího pokoje. V obývacím pokoji by mělo světlo dominovat. Pokud máte svou domácnost zařízenou do anglického stylu, lustr je to první, co musí návštěva zaregistrovat. I v domácnostech, jež jsou zařízeny do jiného stylu, by nemělo světlo splynout s okolím, mělo by naopak vyčnívat.

Do ložnic volte sádrová svítidla

Obrovským hitem ve světě světel jsou sádrová svítidla, která si zamiluje skutečně každý. Svým vzhledem zaujmou, jsou elegantní a hodí se do každé místnosti v domě, zejména do ložnice, kde mohou nahradit běžné noční lampičky stojící na nočních stolcích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *