Pepřinec do každého interiéru. Vypěstujte si atraktivní rostlinu

Pepřinec do každého interiéru. Vypěstujte si atraktivní rostlinu 

Zejména amatérští pěstitelé touží po tom, aby se jejich domácnost zaplňovala rostlinkami, o které však i s jejich mizivými dovednostmi dokážou postarat. A že takových pokojových rostlin nakonec je! Kromě tradičních monster s monstrózními listy nebo dracénami, které se hezky vyjímají v každém rohu pokojů, byste měli zvážit pepřinec. 

Roztomilý vzhled 

Na rozdíl od zmiňované monstery se pepřinec pyšní tím, jak roztomilý na první pohled je. Člověk by možná řekl, že se v interiéru velmi snadno přehlédne. Jenže svým unikátním vzhledem je právě nepřehlédnutelný. A díky snadné údržbě, a ještě snadnějšímu množení učaruje skutečně každému – i začínajícímu pěstiteli. 

Ti zkušenější ocení, že se nachází odrůd rovnou několik. Dokonce označení „několik” je velmi úzkoprsé, pepřinec má po celém světě více jak tisícovky druhů.  

Z deštných tropických pralesů 

Svým vzhledem vám možná pepřinec přijde všední, ve skutečnosti se jedná o exotickou rostlinu. Pochází z deštných tropických pralesů, konkrétně ze subtropické Ameriky. Pokud byste se vydali na „hon” této rostliny, zjistili byste, že roste na kmenech stromů v mechovité půdě. Neroste do vysokých výšin, spíše se drží při zemi – dorůst může maximálně do výšky 25 centimetrů. 

Jaké druhy pěstovat? 

I když pepřinec pochází z tropických končin, řadě druhů se daří i u nás. Nejvíce se u nás pěstuje pepřinec tupolistý, který je robustní a má masité, žluobílé listy. Poté se ve velkém pěstuje také pepřinec zkadeřený, který má zase listy velmi drobné, k tomu netradiční květenství. A sáhnout se může také po pepřinci okrouhlolistém, který má převislé, tenké stonky. 

Pravidelná zálivka je alfou i omegou 

Jak už bylo zmíněno, pepřinec není nijak náročný po stránce svého pěstování. Naopak mu stačí jen velice málo, konkrétně pravidelná zálivka a rosení. Dejte si však pozor, abyste ho nepřelili – mohli byste tím způsobit uhnívání kořínků. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *