Rybenky v koupelně

Rybenky v koupelně dokážou potrápit. Jak se jich zbavit?

Každou domácnost může sužovat nějaký problém. Kromě molů, které se většinou usídlí v mouce nebo v ovesných vločkách, lidi trápí také takzvané rybenky. Jedná se o malé, ale rychlé tvory, kteří trochu připomínají sardinky. Nejčastěji okupují koupelnu, jelikož milují vlhkost. Samozřejmě koupelna není jediné místo, kde se rybenky mohou usídlit. Pokud máte vlhko i v jiných místnostech domu, je pravděpodobné, že rybenky spatříte i tam. Pokud vás tito drobní tvorové připomínající sardinky vyděsí a navštíví, rychle se jich zbavte. A abyste nemuseli sáhnout po chemikáliích, přinášíme několik tipů.

Jak jsme zmínili, mezi typické nevítané hosty patří molové, kteří se usídlují v našich kredencích, a to konkrétně v mouce. Kromě molů nás však mohou napadnout i již zmiňované rybenky, které se nejčastěji usídlují ve zmiňované koupelně. Pokud se rozhodnete s nimi bojovat, měli byste odstranit vše, čím se krmí, co jim chutná.

Čím se rybenky živí?

Rybenky milují zejména vlhko, živí se však zbytky sacharidů. Milují také papír nebo různé drobečky na podlaze. Jsou však jako moli – milují i mouku a živí se také kobercovým lepidlem. Rybenky jsou však zdatným protivníkem, jelikož bez potravy vydrží i několik dlouhých měsíců. Pokud se s nimi rozhodnete bojovat, měli byste nejen eliminovat vše, čím se živí, ale následně hned zahajte boj proti nim.

Při případném úklidu všeho, čím se živí, ukliďte také i celý dům. Hlavně vytřete. Pokud se však stane, že podlahu následně neutřete do sucha, mohou se rybenky vyskytnout i na chodbě nebo v jiných místnostech, kde máte lino či kachličky.

Jak se rybenek zbavit?

Abyste nemuseli používat chemii, doporučujeme nastrouhat brambor. Jedná se o takzvanou bramborovou past, která je stoprocentně účinná. Pokud totiž nastrouháte syrovou bramboru a umístíte ji na místo, kde se rybenky nejčastěji vyskytují, hmyz se na bramboru přilepí a vy následně můžete bramboru vyhodit.

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *