Tipy, jak si vyrobit originální stůl

Tipy, jak si vyrobit originální stůl

Stůl byl odjakživa středobodem rodinného života. Pokud si přejete, může i ten váš být dokonalým uměleckým dílem, ve kterém zúročíte své dobré nápady. Nejde přitom o nic složitého. Jaké jsou možnosti? 

Rozkládací stůl? Není problém

Myslíte si, že je zcela nemožné, abyste si vyrobili vlastní rozkládací stůl? Právě naopak. Je to snadnější, než si myslíte. Budete potřebovat jen dostatečné množství proschlého dřeva. Aby stůl dlouho vydržel, hodí se použít světlý jasan, tmavší buk, nebo třeba zajímavě zbarvenou švestku. Textura a barva dřeva udá styl celému výrobku. Stolové podnože a nohy, kde naleznete také rozkládací stůl, vám pak budou sloužit jako skvělý základ pro vaši přesnou práci. Nezapomeňte na několik vrstev kvalitního laku, aby stůl vydržel po dlouhé roky krásný. 

Epoxidová pryskyřice

Zde se dovedete dostat do zcela nového světa. Milujete ryby? Stůl může obsahovat jejich tématiku i figurativní vyobrazení. Barev můžete použít kolik si jen přejete. Epoxidová pryskyřice vám nabídne nekonečné možnosti. Materiál je odolný UV záření, takže si na něj můžete opravdu vyobrazit vše, co si jen budete přát. Vyberte si dřevěný základ, do kterého budete pryskyřici nalévat. Farel vám pomůže s výběrem vhodných stolových podnoží, na které stůl umístíte. 

Teplo domova

Co říkáte na tipy, se kterými jsme vás právě seznámili? Líbí se vám možnost výroby vlastního jídelního stolu? Nebo budete raději tvořit solitér pro váš obývací pokoj? Víte o tom, že se můžete stát mistrem v daném oboru a tvořit později své stoly na objednávku? Vždy je dobré si objednat kvalitní stolové podnože, se kterými budete mít jistotu, že výrobek bude mít nejen estetickou, ale také praktickou hodnotu. Je jen na vás, jak velkou radost začnete tvořit. 

Výroba vlastního stolu se může stát vaším víkendovým projektem. Možná později zjistíte, že se vám stane tato činnost příjemným koníčkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *