Problém s vodním kámenem

Vodní kámen jako věčný problém. Jak se ho zbavit ve varné konvici?

I když se snažíme sebevíc, mnohdy nepředejdeme vodnímu kameni. Nejčastěji se vyskytuje v pračce, ale také se s ním setkáme ve varné konvici nebo u sprchové hlavice. Mnozí lidé hlavně v případě varné konvice dělají to, že po odhalení vodního kamene ihned investují do nové konvice. Jenže i v nové konvici se vodní kámen může objevit, tak to zkrátka je. Je tedy třeba se s ním naučit bojovat, a to zavčasu, než si navykneme na neustálé investování do nové varné konvice.

Boj s vodním kamenem není vůbec předem prohraný. Mnohé hospodyňky investují do drahých výrobků z drogerie, ovšem to je zbytečná investice. Raději využijte toho, co máte doma. Málokdo si to uvědomuje, ale ve svých kredencích máme doslovné poklady, bez nichž bychom byli při uklízení ztracení.

Otázkou je, jací pomocníci bojují s vodním kamenem, který je velmi často se vyskytujícím problémem, s nímž nejeden člověk neumí zatočit.

1) Citron

Obrovským pomocníkem v kuchyni je citron. Ten lze využít na sto různých způsobů a je velká škoda, že se většina lidí skloňuje k tomu, že si z citronu dělají maximálně ovocné šťávy nebo je přikládají k rybám. Mnohem lepší je, když se citron využije v boji proti vodnímu kameni, který vzniká velmi často ve zmiňovaných varných konvicích.

Stačí, když se citron nakrájí na kolečka a hodí se do varné konvice. K tomu je třeba přilít trochu vody a vyvařit – klidně dvakrát po sobě.

2) Ocet

Ocet se považuje za nepostradatelného pomocníka v domácnosti. Snadno s ním vyleštíte okna, ještě jednodušeji s ním odstraníte vodní kámen z varné konvice. Ocet a vodu (v poměru 1:1) nalijte do varné konvice a vyvařte (opět je možné dvakrát v řadě). A až bude po vyvaření, vodního kamene najednou nebude.

Oba způsoby jsou zaručené a efektivní, navíc neškodí samotnému spotřebiči jako mnohé chemické přípravky na odstraňování vodního kamene, které většinou ani nefungují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *