Závěsy zútulňují domácnost. Jaké jsou aktuální trendy?

Závěsy zútulňují domácnost. Jaké jsou aktuální trendy?

Záclony rozhodně nepatří jenom do domácností prarodičů, jak se mnozí lidé domnívají. Bytoví architekti upozorňují na to, že záclony patří bezesporu do každé domácnosti. Důvodem toho není jenom to, že zútulní prostor, ale také přináší lidem jisté soukromí, umí dokonce utlumit zvuk, případně rozptýlit sluneční svit procházející do domácnosti okny. Pokud i vy toužíte po zútulnění domácnosti, proč nad záclonami ještě váháte? Pověste si je na své kovové garnýže (či dřevěné garnýže?) a konečně se ciťte ve své domácnosti příjemně. Jen pozor na to, abyste si nekoupili záclony, které jsou už dávno out. 

Stejně jako ve světě módy, tak i ve světě bydlení se mění trendy jako na běžícím pásu. A ani v případě záclon tomu není jinak. Zatímco dříve se volily spíše vitrážové záclony, dnes jsou součástí jenom chaloupek a chat. Aktuálně bychom ve světě záclon a závěsů našly zcela jiné trendy. 

Sázejte na barevnost

Při výběru záclon se zaměřujte na ty, které jsou barevné. Pokud si pořídíte barevné záclony (které samozřejmě budou barevně zapadat do vašeho interiéru), rozhodně neprohloupíte. Držte se jenom jednoho jediného pravidla, a sice pokud máte interiér sladěný do teplých barev, neodbočujte a preferujte je při výběru. Do domácností zařízených do chladnějších barev (jako je modrá nebo šedá) zase volte chladnější odstíny závěsů a záclon. Vyhnete se tomu, že bude domácnost vypadat kýčovitě. 

S bílou nikdy nic nepokazíte

Je však třeba zmínit to, že s bílou se nikdy nic nepokazí. Bílé závěsy budou vždycky trendem, který nestárne. Pokud si tedy nejste jistí nebo pokud je váš interiér už dostatečně barevný, bílá je jasná volba a není to žádný krok vedle. 

Vsaďte na vzory a geometrii

Stejně jako v módě jsou nyní populární vzory, je tomu tak i ve světě bydlení. Záclony tak mohou být nositelkami nejen vzorů, ale také geometrických prvků, což jim dodá jinakost a zajímavost.

One Comment

  • My jsme letos pořizovali záclony do nového bytu. Výběr padl na provázkové záclony, protože prostě vypadají skvěle a hlavně u francouzských oken opravdu vyniknou. Nevím, jestli jsou trendy, ale působí moderně a jednoduše. Pořídili jsme čistě bílé. Veronika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *