Stavba roku 2017

Jaké domy získaly ocenění Stavba roku 2017?

Novostaveb je neustále mnoho. Jejich ceny poměrně rostou nahoru, ale s tím se bohužel nedá co dělat. Pokud je nějaký dům opravdu geniální, většinou se stane, že se přihlásí do dnes už prestižní soutěže Stavba roku. Letos se konal už 25. ročník a ani letos nebylo o velice zajímavé domy nouze. Přihlásilo se jich opravdu mnoho, bohužel cenu si však zaslouží jenom ty nejlepší stavby. Letos získalo ocenění Stavba roku ne jedna či dvě nemovitosti, ale rovnou pět realizací, které si nyní odtajníme.

Pět projektů získalo toto prestižní ocenění, které je ve světě stavebnictví velice uznáváno. Navíc ještě dvě další díla získala ocenění „Zahraniční stavba 2017“. Samozřejmě zde byla ještě drobná ocenění, ale to nejvýznamnější si opravdu odneslo pět realizací, nad kterými až rozum stojí. Je neuvěřitelné, kam se ten svět nemovitostí neustále posouvá a jak každým rokem v této soutěži překračujeme vysoko stanovené hranice.

Kolik realizací se letos o titul ucházelo?

Letos bylo do soutěže přihlášeno více jak sedmdesát nemovitostí. Soutěž opět vypisovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu, dále taky Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, dále taky Svaz podnikatelů ve stavebnictví v České republice a v neposlední řadě taky Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výrobě.

Z těch více jak sedmdesáti nemovitostí bylo 52 z České republiky, pět z nich se vybudovalo v zahraničí za účasti českých společností, dále pak dva projekty byly urbanistické a 13 dalších staveb se přihlásilo do samostatné kategorie „Stavba roku Středočeského kraje“.

Jaké realizace si ocenění odnesly?

Letos se tímto oceněním můžou chlubit Viadukty přes údolí potoka Hrabyňka a údolí potoka Kremlice. Dále pak realizace Tyršových sadů, ocenění si taky odnáší Radnice a knihovna Kardašova Řečice. Čtvrtým oceněným projektem je i Kotelna Park Radlice v Praze a poslední oceněné jsou stavební úpravy Galerie moderního umění v Hradci Králové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *