Stěhování v několika krocích. Na co nezapomenout? Stěhování v několika krocích. Na co nezapomenout?

Stěhování v několika krocích. Na co nezapomenout?

Je lepší vyhořet, anebo se stěhovat? Dobře, stěhování není tak strašné, chce to jen celé dobře zorganizovat. Vyhlídka na nový byt je náš hnací motor, ale občas se nechá zastínit povinnostmi, které musíme během stěhování vyřešit. Pojďme si přiblížit a popsat vše, na co nezapomenout při stěhování v Praze či jinde. 

Papírování  

Ještě, než přijde na řadu zapojení svalů a tahání krabic, musíte vyřešit papírování, tedy dát dohromady seznam míst, kde musíte nahlásit změnu adresy. Pokud měníte podnájmy, zřejmě změníte pouze doručovací adresu u mobilního operátora či banky. Pokud měníte trvalou adresu, je třeba tuto změnu včas oznámit vašemu zaměstnavateli. Připravte se na to, že bude potřeba podepsat znovu smlouvu, kde bude uvedena nová adresa. Nezapomeňte také na lékaře, zdravotní pojišťovnu a správu sociálního zabezpečení.  

Nezapomeňte na dodavatele služeb 

Plyn, elektřina, voda, internet, kabelová TV, odvoz odpadů nebo pevná linka. Všechny tyto služby souvisí se stěhováním a je potřeba vypovědět je na současné adrese a přihlásit na tu novou. Informujte dodavatele včas o ukončení, přepsání nebo přihlášení.  

Mějte přehled  

Při objednání stěhovacích služeb mějte předem přehled o věcech, které budou vyžadovat zvláštní péči např. které jsou křehké apod. Důležité je také zmínit rozměry nábytku, který bude potřeba demontovat. Veškeré informace je potřeba sdělit stěhovací firmě dopředu tak, aby mohli zvolit nejvhodnější vůz a ideální množství pracovní síly. Nevynechejte také počet pater, výtah a místo, kde bude možné zaparkovat. 

Poslední detaily  

Myslete na zajištění dostatečného množství krabic, novin a bublinkové folie. Vše křehké  

pečlivě označte nejlépe z vrchu krabice štítkem, aby stěhovací služba věděla, s čím zacházet opatrně. Pokud budete stěhovat také sporák, odpojte přívod plynu.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *