Výkup nemovitostí je někdy jediným východiskem ze situace

Výkup nemovitostí je někdy jediným východiskem ze situace

Prodat nebo vykoupit nemovitost? To je otázka, kterou rozlouskne vaše finanční situace. Pokud na peníze nespěcháte, není důvod nad výkupem nemovitostí uvažovat. Jestliže však peníze potřebujete ihned, ať už z důvodu nutného uhrazení svých závazků nebo z touhy investovat do inovativních technologií či akcií společností, je výkup nemovitostí tím správným východiskem. S sebou si toto řešení nese několik výhod. 

Rychlé peníze na ruku jsou výhodou číslo jedna

Ukážeme si to na příkladu, kdy už se zajímáte o to, kdo vykoupí byt, potřebujete dostát svým závazkům, protože není čas hledat až najdete za několik měsíců správného kupce za tržní cenu – například v případě, když jste se ocitli bez práce a nové zaměstnání je v nedohlednu, ovšem účty nepočkají. Je to totiž rychlé řešení, které stojí “jenom” pár procent z tržní ceny nemovitostí, kterou si účtuje firma zabývajíc se výkupem. Ve chvíli, kdy vás však okolnosti tlačí, oněch deset procent z tržní ceny rádi udáte. Peníze totiž dostanete prakticky ihned na ruku (nebo do několika dnů). 

V případě výkupu nemovitostí totiž nečekáte dlouhé měsíce, ne-li roky, než se nemovitost prodá. Je to velice rychlý proces, který trvá sotva pár dnů. Jak bylo zmíněno, peníze se posléze dostávají prakticky na ruku, i když se obvykle jedná třeba “jen” o osmdesát procent z tržní ceny. 

Na ceně se domluvíte

Nemyslete si, že si prodávající sám nastaví sumu, za kterou chce nemovitost prodat. Takto to opravdu nefunguje, i když bylo by to skvělé. Cenová nabídka se musí odsouhlasit oběma stranami, poté se kupující ujme toho ostatního a vyřídí či zařídí všechno potřebné. Klient pak během několika dní obdrží peníze, s nimiž už může naložit po svém. 

Výkup nemovitostí je někdy jediným východiskem ze situace, jindy je to jedna z možností, kterou však začíná preferovat stále větší množství lidí. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *