Bylinkové zahrádky do každého domova. Proč je zakládat a jaké bylinky pěstovat?

Bylinkové zahrádky do každého domova. Proč je zakládat a jaké bylinky pěstovat?

Bylinky jsou zázrak samotný, o tom není pochyb. Mnozí lidé si však stále kupují bylinkové čaje, které rozhodně nejsou nijak účinné a efektivní v boji proti nemocem a jiným zdravotním neduhům. V současné době je daleko lepší založit si vlastní bylinkovou zahrádku, do které si zasadíte bylinky, jež jsou bojovníky proti tomu, co vás často trápí. Navíc bylinky ke svému spokojenému růstu toho nepotřebují mnoho, ve zkratce jen teplo, světlo a pravidelnou zálivku. To jim ostatně dopřát můžete nebo ne? 

Důvody, proč založit bylinkovou zahradu 

Pokud však stále váháte nad tím, proč zakládat voňavou bylinkovou zahrádku, máme několik důvodů. Zaprvé si budete moct namíchat vlastní bylinkové čaje, budete si moc smíchat směsi bylinek a vykouzlit tak unikátní bylinkové čaje. Kromě toho pokaždé zatočíte s neduhem brzy, bylinkové kupované čaje opravdu nejsou tak velkým a dobrým bojovníkem jako čerstvé bylinky zalité horkou vodou. A nezapomeňme na to, že bylinky jsou unikátní v tom, že je využijete i při vaření. Dodejte jídlu konečně šmrnc.  

Jak založit bylinkovou zahrádku 

Pakliže jsme vás přesvědčili, víme také, jak si bylinkovou zahrádku založit. Bylinkovou zahrádku je možné uspořádat různým způsobem, doporučujeme ji však založit na vyvýšené skalce. Jak jsme zmínili, bylinky ke své spokojenosti potřebují hlavně teplo, světlo a zálivku, proto je vysázejte na místo, kde na ně budou svítit sluneční paprsky, díky čemuž ostatně budou voňavější. Nezapomínejte na dostatečné zavlažování.  

Jaké bylinky patří do bylinkové zahrádky 

Nyní ke konkrétním druhům bylinek, které se vyplatí pěstovat v bylinkové zahrádce. Tak například zasaďte si levanduli pro zklidnění kožních problémů, dále si zasaďte meduňku pro dobrý spánek a fenykl pro zklidnění pocuchaných nervů či kvůli snížení cholesterolu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *