Krásná zahrada za málo peněz. Jak na to?

Krásná zahrada za málo peněz. Jak na to?

Když člověk vidí krásnou zahradu, hned se mu v mysli vybaví, že to muselo stát mnoho peněz. Češi už to tak mají v hlavě zkrátka zabudované, že všechno, co vidí, automaticky přepočítávají a hned myslí na peníze. Když se člověk podívá na krásnou zahradu, pomyslí si, kolik lidé asi platí za zahradníka, kolik vody minou na polévání zahrady nebo kolik museli utratit za přípravky, které dělají zahradu tak krásnou. Jenže pravdou je, že krásné zahrady může člověk dosáhnout i za málo peněz. Jak se říká, za málo peněz hodně muziky. Nevěříte? 

Pokud nevěříte, že krásná zahrada není otázkou peněz, ale že krásná může být i za pár kaček, přinášíme vám pár tipů, které vyzkoušejte. Uvidíte, že i vaše zahrada najednou bude krásná, aniž by vás stála hotový majlant. I krásné zahrady mohou stát málo, jen to chce vědět, jak na to.  

Zalévejte dešťovou vodou 

Už máte na zahradě káď, do které sbíráte dešťovou vodu? Ne? To je chyba! Dešťová voda jako taková je zadarmo, navíc rostliny ji milují více než vodu ze studny. Dešťová voda je měkčí, má navíc ideální teplotu a obsahuje méně soli, tudíž ji rostliny a zelenina naprosto milují. Díky tomu, že nám prší z nebe, nestojí ani kačku a často vám zaleje celou zahradu i po několik dní, kdy panuje venku sucho.  

Při zalévání, ať už dešťovou vodou nebo klasickou ze studny, doporučujeme nezalévat zbytečně rostliny víckrát nebo víc, než potřebují. Raději častěji po menších zálivkách.  

Pořiďte si hlídače na vodu 

Abyste za vodu neutráceli tak moc, pořiďte si hlídače, který vám bude hlídat, kolik vody jste na zalévání zahrady spotřebovali. Navíc vám může vodu na zálivku dávkovat, což je skvělé. Tím hlídačem je takzvaná průtokoměr, který je nepostradatelný hlavně tehdy, kdy pravidelně zaléváte velké plochy. Koupíte ho za pár stovek i na internetu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *