zahrada

Jak vytvořit z vaší zahrady umělecké dílo?

Naše zahrada by pro nás měla být opravdu to nejlepší, čím se můžeme chlubit. Zahrada je hlavně hojně využívána v době letních prázdnin, protože děti mají volno a užívají si letních horkých dnů třeba v bazéně, který je na zahradě. Díky vlastnímu bazénu většinou hodně ušetříme, protože koupaliště jsou rok od roku dražší a dražší. Navíc jsou zahrady skvělým místem, kde uspořádat grilovací párty a kam pozvat své sousedy na kávu. Ale co udělat, aby nám sousedé naši zahradu záviděli?

Vytvořte z ní umělecké dílo!

Pokud patříte k těm typům lidí, kterým záleží na tom, co si kdo myslí, pak byste rozhodně měli vykouzlit z vaší zahrady umělecké dílo. Samozřejmě to není zadarmo – o krásnou zahradu se také musíte stále starat (jestli teda nemáte peněz nazbyt a můžete si dovolit osobního zahradníka). Jestliže však nemáte peněz na rozdávání a zahradníka si rozhodě pronajmout nemůžete, pak je nutné pravidelně sekat trávu nebo třeba zalévat květiny – a to hlavně v horkých letních dnech, kdy zrovna dvakrát nezaprší.

Nicméně je nutné poznamenat, že pokud chcete mít takovou zahradu, kterou by vám každý záviděl, musíte na ní mít vysázeno to, co vám z ní udělá hotové umělecké dílo, po němž toužíte. Jak to tedy udělat?

Zasaďte květiny se svícovitým květenstvím!

Takovou zahradu vykouzlíte jedině tak, že zasadíte správné druhy květin. Většinou by se mělo jednat o keře, které vám dokonale zaplní volný prostor, ale jestliže toužíte i po jiných druzích květin, než je právě keř, pak zkuste takové rostliny, které mají svícovitá květenství! Dlouhé klasy totiž dokonale vynikají odevšad, odkud se dá. Navíc jsou elegantně štíhlé, a tak upoutají pozornost na míle daleko.

Mezit takové rostliny se například řadí náprstník, tedy odborně řečeno – Digitalis. Nesmí vám však na takové umělecké zahradě chybět ani vlčí boby či stračky. Nejoblíbenější jsou však skromné divizny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *