Konec otravnému hmyzu

Konec otravnému hmyzu

Nebude dlouho trvat a začnou první teplé dny, s nimi ovšem přichází ruku v ruce konec zimní výhody, a to kýžený klid od obtížného hmyzu. Nutnost hlídat zavřená okna a zhasnutá světla je velmi omezující, a stejně prakticky neúčinná.

Jak si tedy můžeme v domácnosti pomoci?

Síťky do oken

Žádná novinka, ale zaručená jistota. U starších oken ovšem mohou poškodit rámy okenic navrtáním sítě. U novějších stačí pouze zasadit, a to díky praktickým páčkám. Novinkou jsou pak sítě na suchý zip, jde spíše o kvantitu než kvalitu, je to levná varianta, kdy nasadíte suchý zip do okenic a síť pouze připevníte.

To samé platí také pro sítě do dveří, hlavně od balkonů a teras. Můžete vyzkoušet také samozavírací síť, tedy dvě sítě, které se uprostřed spojují magnety. Díky jednoduchému oddělné je lehce přístupná pro domácí mazlíčky.

Moskytiéra nad postel

Velice elegantní volba na noční klid. Také v podstatě jediná varianta, pokud máte střešní okna. Jestli jste někdy toužili po posteli s nebesy, tohle je chytrá alternativa. Vyrábí se jak pro dvojlůžka, tak jednolůžka v různých barvách a materiálech.

Lampa proti hmyzu

Síť proti hmyzu nejde nainstalovat všude, na ostatní místa můžeme využít elektrický lapač hmyzu. Hitem je ekologický lapač hmyzu s elektronickou mřížkou. Hmyz přitahuje žárovkou s ultrafialovým zářením, který je posléze usmrcen vysokým napětím z elektrické mřížky. Poté padá do sběrného tácku. Ideální je ho umístit přímo před vstupy do domu, nebo terasy.

Pojistit se můžete také repelenty, ty ale obsahují spoustu chemie, mají nepříjemný zápach a nejsou zrovna to nejlepší pro životní prostředí. Také po ní často bývá podrážděná kůže. Alternativou jsou domácí repelenty z esenciálních olejů či bylinek, ty totiž všeobecně odpuzují hmyz. Kombinací a receptů je spousta, stačí si vybrat dle vlastních preferencí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *