Co mít vyřízené a co si pohlídat, než začnete bourat nemovitost

Co mít vyřízené a co si pohlídat, než začnete bourat nemovitost

Demoliční práce nejsou nic, čeho byste se měli obávat nebo co by se vás jednoho dne netýkalo. Pokud je na vašem pozemku stará budova, starý domek nebo kůlna, která se vám rozpadá před očima a která je nebezpečím pro okolí, nezbývá vám nic jiného, než si zavolat příslušnou firmu a požádat ji o příslušnou demolici. Zavolat si však firmu na pomoc není ten první a poslední krok, který musíte udělat. Musíte mít potřebné doklady, musíte si pohlídat pár věcí, než se do demoličních prací pustíte. 

Jinými slovy nejsou bourací a demoliční práce činností, do které byste se mohli pustit lusknutím prstů. Abyste se do demoličních a bouracích prací mohli pustit, musíte mít hlavně povolení o demolici, bez kterého není možné demolici provést. Povolení vydává stavební úřad, který většinou s vydáním povolení nemá problém, pakliže na stavbě není závislá jiná stavba a pakliže splníte vše, co splnit máte. 

Co musíte splnit?

V souvislosti se zmíněnými povinnostmi, které se vztahují na demoliční práce, se nabízí otázka, co je třeba tedy udělat. Ze všeho nejdřív musíte mít souhlas sousedů, kteří nejsou proti demolici. V případě, že váš pozemek sousedí s obecním pozemkem, je třeba získat souhlas od rady obce. 

Kromě jiného je třeba požádat dodavatele elektřiny o přeložení elektrického vedení, což lze udělat na základě žádosti o přeložku. V ní se musí uvést důvody přeložení, což je v tomto případě demolice starého domu. 

Nakonec si pohlídejte odstranění nemovitosti z katastru nemovitostí

Demolice starého domu trvá většinou týden či čtrnáct dní. Záleží vždy na množství suti nebo na velikosti bouraného objektu. Po dokončení demoličních prací si však pohlídejte jednu věc, a sice jestli byla nemovitost skutečně odstraněna z katastru nemovitostí. K odstranění objektu z katastru nemovitostí vám pomůže demoliční výměr, který je jakýmsi povolením o demolici a který vydává stavební úřad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *