Tlustice nosí peníze. Oživte s ní a bytovými doplňky vaši domácnost

Tlustice nosí peníze. Oživte s ní a bytovými doplňky vaši domácnost

Mít hezky zařízenou domácnost, to je radost pohledět. Pokud domácnost není hezky zařízená, nebydlí se vám v ní sympaticky, stejně tak nechcete do ní zvát přátele nebo rodinu, kterou byste jinak chtěli pozvat na návštěvu. Aby se vám doma hezky žilo, měli byste svou domácnost vyplnit nejrůznějšími bytovými doplňky a bytovým textilem, který dokáže z každé domácnosti udělat útulné místo k životu. Vsaďte na deky, hezká ložní povlečení, také na rostliny. Zejména rostliny jsou to, co v žádné domácnosti nesmí chybět. 

Jelikož je však rostlin na trhu celá řada, nabízí se otázka, jakou si do interiéru vzít. S jednobarevnými prostěradly jde ruku v ruce například tlustice, která je známá pokojová rostlina specifická svými dužinatými listy. Podle mnoha pěstitelů právě tlustice nosí peníze do domácnosti. 

Tlustice je nezničitelná pokojová rostlina

Dalo by se říct, že tlustice je zcela nezničitelná rostlina, která sice není na první pohled nejkrásnější, na druhou stranu roste rychleji než klasická bonsaj. Dokonce je známá pro své léčivé účinky, ulevuje od celé řady zdravotních problémů. A jak jsme zmínili, říká se o ní, že nosí peníze. 

Dobře se o ni starejte

Je to však rostlina jako každá jiná, tudíž je závislá na péči, kterou jí dáte. Naštěstí toho ke svému životu nepotřebuje mnoho. I když by se rostlina mohla jevit jako sukulent, k životu potřebuje více vody než sukulenty. Pokud jí není dopřáváno tolik vody, kolik potřebuje, poznáte to mírně svraštěnými listy. V opačném případě při přelití uhnívá. 

Při pěstování také pamatujte na substrát, který musí vždycky vyschnout předtím, než se rozhodnete rostlinu zalít. A samozřejmě nezapomínejte rostlinu a její substrát hnojit. Ideální je hnojivo, které v sobě ukrývá vysoké procento fosforu a naopak nízké množství dusíku. 

Nevadí jí suchý vzduch ani nepravidelná zálivka

To, že se jedná o poměrně nenáročnou rostlinu, poznáte také tak, že snese prakticky všechno. Nevadí jí ani suchý vzduch ani nepravidelnost zalévání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *