Pokud nemáte dar pěstovat rostliny zkuste to s těmi nezničitelnými. Jaké to jsou?

Pokud nemáte dar pěstovat rostliny zkuste to s těmi nezničitelnými. Jaké to jsou?

Mnozí lidé žijí v domácnosti, kterou nezkrášluje žádná pokojová rostlina. Důvodem toho, že v jejich domácnosti žádná pokojová rostlina není, je především to, že si myslí, že každou pokojovou rostlinu doslova zabijí. Jenže neuvědomují si, že existují i takové pokojové rostliny, které se označují za nezničitelné, tedy které přežijí doslova jakéhokoli pěstitele. Oživte s nimi vaši domácnosti a konečně vneste do domácnosti trochu živosti.  

Pokojové rostliny do domácnosti patří, proto je opravdu pěstujte, i když si myslíte, že nemáte ten dar. Pravdou je, že pokojové rostliny existují i takzvané nezničitelné. A právě ty si do svého domova pořiďte. Jaké pokojové rostliny se k nezničitelným řadí? 

Bambus 

Bambus máme spojený s pandami a koalami. Jenže i vy můžete být spojováni s bambusem, pokud vám krásně v interiéru pokvete a každý vám ho bude závidět. Jelikož bambus nepotřebuje ke svému životu takřka nic, proč ho tedy nepěstovat? Dokonce ho můžete pěstovat hned poté, co ho dostanete uvázaný v kytici. Stačí, abyste dali bambus zakořenit do sklenice s vodou a poté ho zasadili do květináče.  

Šeflera 

Další rostlinou, která je doslova nezničitelná, je takzvaná šeflera. Jedná se o šeříkovou květinu, která sice moc nepokvete, přesto udělá velkou parádu. Dokonce ji nemusíte ani často zalévat, co se týče ideálního prostředí, milují světlo, ovšem nedávejte ji na místo, kam září přímé sluneční paprsky.  

Zelenec 

K nezničitelným rostlinám se řadí také takzvaný zelenec, který si určitě hned vybavíte. Jedná se o rostlinu, která má dlouhé, úzké listy. Často bývají ve školních třídách nebo v kancelářích. I to svědčí o tom, že péče o tuto rostlinu není nijak složitá, když zvládá roky přežít ve školách nebo v kancelářích, kde jsou lidé natolik vyčerpaní, než aby zalévali či hnojili rostlinu jménem zelenec.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *