Proč sázet na aromaterapii

Proč sázet na aromaterapii

Věděli jste, že nám vůně mohou v mnoha oblastech pomoct? Věděly to už i naše babičky, které s velkou oblibou a radostí používaly takzvanou aromaterapii. O co se jedná možná víte. Že ne? Pojďme se seznámit s tímto přírodním zázrakem, který je pro naše zdraví v mnoha směrech prospěchem. 

Co je to aromaterapie? 

Aromaterapii můžeme označit za léčbu vůněmi. Sází se především na alternativní medicínu stavějící na příznivých dopadech éterických a esenciálních olejů na lidské tělo i psychiku. Zmiňované oleje obvykle vznikají tím, že se mísí oleje a vonné esence pocházející například z bylinek. 

Jak aromaterapie vypadá? 

I když se tato léčba vůněmi dostala do povědomí především tak, že se zapálila svíčka pod aromalampou, což vedlo k rozvonění celého interiéru, aromaterapie může probíhat i jinak. Dohromady jsou tři cesty, které vedou k uvolnění psychiky i celkového napětí v těle. Jednu z nich jsme si zmínili, druhou jsou masáže a třetí použití olejů při koupeli. 

Proč sázet na aromaterapii? 

Aromaterapie rozhodně stojí za vyzkoušení z mnoha důvodů. Nejen, že mnohé vůně mají uklidňující účinky, jiné mají zase stimulační efekt. A některé jen podpoří příjemnou atmosféru, která se má domácností linout. 

Vyberte si tu správnou vůni 

Zatímco někdo sází na své vlastní sympatie a volí vůni, která se mu na první přičichnutí nejvíce líbí, jiní volí ideální aroma podle slibovaných účinků. K povzbuzujícím vůním patří především aroma mateřídoušky, rozmarýnu a jasmínu, uklidňující účinky má zase heřmánek, levandule, také cedrové dřevo. Proti stresu efektivně působí jasmín nebo grep, na podporu trávení funguje černý pepř nebo citron, lepší spánek zase navodí levandule nebo meduňka.  

Pro snížení krevního tlaku je nejlepší takzvaný kafrovník nebo levandule či meduňka, srdeční činnost dokážou posílit jasmín nebo ho-sho. Nachlazení zase vyřeší borovice nebo jedle a s bolestmi hlavy efektivně bojuje kardamom nebo bazalka. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *