Jak správně vybrat tapetu do vašeho interiéru?

Současná nabídka fototapet nabízí nekonečné možnosti, jak si pokoj dokonale vyšperkovat. Můžete spát jako na obláčku, nebo se klidně ocitnout uprostřed písečné pláže. Jak vybrat tapetu, aby ladila? 

Vždy pracujte s konkrétním vzorkem

3D fototapeta je působivá. Ihned, když ji spatříte, si nemůžete pomoct. Zdá se vám dokonalá a přejete si ji i pro svůj prostor. Vždy byste ale více než celkový obraz měli sledovat jednotlivý vzorek. Jak bude konkrétní řešení zapadat do rozměrů vaší místnosti? Fototapety zobrazují les, hory i další přírodní scenérie. Vždy ale musí perfektně sedět k rozměrům místnosti. 

Mám malý pokoj

Hledáte vhodné řešení do pokoje menších rozměrů? Hledejte především menší tapety se světlými a jasnými barvami. Ty se postarají o optické zvětšení místnosti. Kdybyste do malé místnosti vložili dramatické kompozice s tmavými barvami, zřejmě byste se v daném pokoji necítili příliš komfortně. Vždy proto volte raději světlé tóny a jemnější vzory. 

Velká místnost nabízí větší možnosti

Naopak zcela volnou ruku máte v případě větší místnosti. Může se jednat o zobrazení mraků na nebi, nebo třeba o dramatickou bouřku, nebo také hvězdné nebe. Vždy to bude v případě velkých prostor vypadat výborně. 

Pohrajte si s kontrasty

Když není místnost příliš malá, můžete si pohrát také s kontrasty mezi nábytkem a tapetou. Je podlahová krytina tmavá a nábytek příliš výrazný? Zvolte umírněnější tapetu, se kterou se bude celková podoba místnosti dobře doplňovat. 

Splňte si přání

Při výběru tapet se rozhodně nedržte při zemi. I když se vám bude okolí snažit namluvit cokoliv, je to váš prostor a váš splněný sen. Tapeta by měla vyjadřovat vaše osobní nastavení, měla by plně korespondovat s tím, co se vám líbí. Nenechte si do svého výběru mluvit. 

Tapeta je výrazný prvek v místnosti. Vybírejte proto pečlivě. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *