Chyby, kterými jsme o Vánocích ničili vánoční hvězdu

Chyby, kterými jsme o Vánocích ničili vánoční hvězdu

Vánoce jsou sice už za námi, ale ještě se ke svátkům, které se každým rokem mají nést ve znamení klidu a odpočinku, na chvilku vraťme. Kromě toho, že naši domácnost zdobily vánoční dekorace a vánoční stromky, měli jsme na okenních parapetech také celou řadu vánočních květin. Ten, kdo tvrdí, že květiny nemají v domácnostech, co dělat během Vánoc, se plete. Existuje totiž celá řada květin, které jsou pro Vánoce typické. K nim patří například vánoční hvězda, ke které jsme se však letos o vánočních svátcích nechovali tak, jak jsme měli.  

Vánoční hvězda je oblíbená vánoční květina, která má své místo na každé štědrovečerní tabuli. V současné době ji mnozí lidé pěstují po celý rok, aby nemuseli kupovat každý rok novou a novou květinu. Zatímco někteří se snaží udržet vánoční hvězdu na živu opravdu dlouhou dobu, jiní vánoční hvězdu svou špatnou péčí doslova ničí.  

Prozraďme si chyby, které během vánočních svátků zničily krásnou květinu, které říkáme vánoční hvězda.  

Neustále jsme přenášeli vánoční hvězdu z místnosti do místnosti 

Co nemá vánoční hvězda ráda, tak jsou přílišné změny teplot. Pokud jste tedy rostlinu stále přemísťovali z místnosti do místnosti, nemůžete se divit tomu, že listy začaly opadávat a že rostlina hezky nerostla. Ideální teplota pro vánoční hvězdu je mezi šestnácti až dvaceti stupni Celsia, proto ji nechte v místnosti, kde se takové teploty udržují pravidelně a neustále.  

Nepřiměřené zalévání 

Největším zabijákem pokojových rostlin, a to i vánoční hvězdy, je rozhodně nepřiměřené zalévání. U zalévání vánoční hvězdy platí, že je dobré ji zalévat ani ne moc, ani ne málo. Voda by měla být odstátá, ideálně by měla být vlažná nebo by měla mít alespoň pokojovou teplotu, pokud vlažná voda není k dispozici.  

Koupili jsme vánoční hvězdu s plísní 

Pokud kupujete vánoční hvězdu, měli byste si zkontrolovat, jestli má nebo nemá hvězda plíseň. Zejména vánoční hvězdy koupené v supermarketech plísně mají. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *