Výběr garnýže krok po kroku

Výběr garnýže krok po kroku

Kdo by si pro svůj domov nepřál to nejlepší. Garnýže jsou neodmyslitelnou součástí krásného bydlení. Vybírat si můžete z celé řady materiálů a designů. Jak ale vlastně postupovat při jejich koupi? 

Zvolte správný průměr tyče 

Jako první budete potřebovat znát správný průměr pro garnýže. Právě průměr záclonové tyče je tím, co byste měli určit jako první. A na čem vlastně závisí? Pokud máte krátkou záclonu do půli okna, stačí vám tyč o průměru do 17 milimetrů. Když ale máte klasickou záclonu, která je svou délkou přes celé okno, měli byste zvolit o něco hrubší garnýže. Většinou se jedná o záclonové tyče o průměru 19 milimetrů. Hrubší garnýže se používají do reprezentativních prostor a tam, kde si chcete pohrát s bytovým designem. 

Vyberte si materiál

Nyní již víte, jak by měla být tyč silná, aby vaši záclonu pohodlně udržela. Tím ale samozřejmě výběr nekončí. Další kritérium výběru je totiž materiál. Ten je určující zejména pro celkový styl místnosti. Máte v místnosti dřevěný nábytek vyrobený na míru? Také garnýže by měly být ze stejného materiálu, abyste zachovali jednotný interiérový design. Kovové garnýže lze vybírat v celé řadě stylů a barev. 

Jdeme měřit

Nyní je na čase, abyste správně změřili délku garnýže. Budete si přát klasický rozměr, nebo se bude jednat o atypický výrobek, se kterým si budete přát tvořit skutečně reprezentativní kreace s bytovým textilem? Vždy si dobře zapište jednotlivé délky, které si budete přát. 

Jedna nebo dvě tyče

Budete vaši záclonovou tyč používat pouze pro záclonu, nebo na ní bude umístěn také závěs? Když budete vědět rozměry, určete si také, zda budete objednávat klasický produkt, nebo dvoutyčovou garnýž.

Kulatá, nebo raději hranatá? 

Poslední otázka, na kterou budete hledat odpověď. Budete si přát klasický profil kulaté garnýže, nebo se dáte zlákat módním trendem a bude se u vás vyjímat hranatá záclonová tyč se čtvercovým nebo obdélníkovým profilem? 

Vyberte si garnýže podle svých představ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *