Útulné zařízení ložnice

Pravidla, útulné uspořádání ložnice

Zařizování ložnice není zrovna jednoduché, ostatně se nejedná o nic nemožného. Pokud toužíte po ložnici, v níž se budete cítit dobře a příjemně či kde bude vládnout útulnost, stačí se držet několika základních pravidel, která hrají při zařizování ložnice velkou roli. Pravidel ostatně není mnoho, nemusíte číst dlouhé stohy, stačí, když si přečtete tento článek.

Začínáme výběrem místa, kde bude ložnice

První pravidlo říká, že ložnice by měla být umístěna do východní části bytu. Jestliže tedy ještě nemáte vybranou místnost, kde ložnice bude, doporučujeme vám jednu z východních místností. Důvodem je to, že ve východní části bytu či domu se příjemně probouzí – probouzet bude ostatně samo sluníčko. Navíc v létě, kdy se horko dostává i do domácností, bude ve východně umístěných místnostech chladněji než v jiných částech domu. Bude se vám tedy dobře usínat.

Místnost, kde bude ložnice umístěná, musí být dobře větratelná – při spánku je čerstvý vzduch nutností, ostatně každý si ráno potřebuje ložnici vyvětrat.

Jak velká by měla být ložnice?

Při výběru místnosti, kde bude sídlit ložnice, se mnozí lidé ptají také na otázku, jak velká by ložnice měla být. Na velikosti však nezáleží. Vhodnější je menší ložnice, která je útulnost sama a která tak nebude sloužit jako skladiště, kam si budete ukládat nepotřebné věci.

Jak uspořádat nábytek

Pravidla se samozřejmě vztahují i na to, jak uspořádat nábytek a bytové doplňky. To je asi to nejtěžší na celém zařizování ložnice. Jak jsme zmínili, v konečném důsledku musí být ložnice útulná a plně funkční. Každý ví, že dominantou je postel, nezapomínejte na to, z obou stran by měla být přístupná – pokud se tedy jedná o manželskou velkou postel, které také přezdíváme “letiště”. Noční stolek z obou stran postele je nutnost, lampička samozřejmost.

V ložnici mohou být také komody či šatní skříně, jestliže nemáme v době místnost vyhrazenou jako šatnu. Komody ani skříňky by však neměly překážet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *