Domácnost do vintage stylu

Zařizujeme domácnost do vintage stylu

Přemýšlíte nad tím, do jakého stylu zařídíte svou domácnost? Můžete se spolehnout na aktuální moderní bytové doplňky, ale pokud smícháte více stylů do jednoho, nebudou ani moderní bytové doplňky vypadat hezky, ani ony se nebudou podílet na útulné a příjemné domácnosti. Směsice různých stylů zkrátka nejsou in, in jsou naopak domácnosti, které jsou zařízeny do stylu jednoho. Zaměřme se nyní na vintage styl.

Vintage styl si lidé velice často zaměňují s klasickým retro stylem Jedná se o dva velmi podobné styly, přesto jsou zde hlavní rozdíly, které musíme mít při zařizování domácnosti do tohoto stylu na paměti.

Pokud hovoříme o vintage stylu, hovoříme o stylu připomínající venkov.

Čím se vintage styl vyznačuje?

Při výběru nábytku se zaměřte na nábytek, který pochází z první poloviny minulého století. Právě nábytek z 1.poloviny 20.století tvoří základ vintage domácnosti. Při výběru upřednostněte spíše historické kousky před novinkami na trhu, které jen vypadají z minulého století. Nebojte se starých kousků, které prošly rekonstrukcí.

Pamatujte, že vintage nábytek může vypadat opotřebovaně – nedokonalosti jsou naopak vítány. Pokud tedy najdete na nábytku škrábnutí, rýhy, oděrky nebo podobné nedokonalosti, neváhejte dlouho.

Barvy vintage stylu

Než se pustíte do malování domácnosti, zjistěte si dopředu, jaké barvy hrají ve vintage stylu hlavní roli. U vintage stylu se dbá na jemnost, ale také na pestrost – volte pastelové barvy. Z materiálů upřednostněte dřevo, povolen je také kov nebo ratan.

Textilie, které použijete při šití povlaků na polštáře či při šití dek, musí být příjemné na dotek.

O vintage stylu je možné říct, že se jedná o styl velmi romantický, který učaruje zejména ženám. Ovšem nejen ženy se do tohoto stylu zamilují. Pokud si do vintage stylu nechcete zařídit celou domácnost, doporučujeme do tohoto stylu zařídit minimálně ložnici, která bude působit útulně, příjemně a nebudou v ní žádné rušivé elementy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *