Efektivní vychytávky do domácnosti, které šetří čas i peníze

Efektivní vychytávky do domácnosti, které šetří čas i peníze

Kdo by nechtěl v současné době ušetřit, a to nejen peníze, ale také samozřejmě čas nebo přírodu, které dáváme v posledních měsících pořádně „na zadek”. A kdyby jen v posledních měsících, v posledních letech, za což se nám začíná negativně odvděčovat. Pojďte proto společně s námi omrknout několik řešení, které si můžete osvojit a ušetřit tím vše zmíněné.  

Tepelné čerpadlo 

Jednou z efektivních vychytávek je především tepelné čerpadlo, které je sice dražší položkou, ovšem pokud se odečte dotace z programu Nová zelená úsporám, není tento výdaj tak markantní. Když se však do něj zainvestuje, ušetří se bezmála pětasedmdesát procent elektrické energie. Ta se totiž začne získávat primárně z obnovitelných zdrojů, jako je vzduch, země nebo voda.  

Z dostupných statistik vyplývá, že právě tepelné čerpadlo dokáže ušetřit až polovinu nákladů oproti vytápění plynem, v případě vytápění přímotopy se úspora bude rovnat až dvěma třetinám.  

Robotický vysavač 

Šetří váš čas a nakonec i energii, a tím i životní prostředí. Dostáváme se k další vychytávce, která stojí za to a kterou je robotický vysavač. Ve chvíli, kdy budete odcházet na procházku nebo s domácím mazlíčkem na procházku tohoto spotřebiče zapněte, a zatímco by si budete užívat venku, nebo pracovat, on bude luxovat a případně i vytírat zaneřáděnou podlahu.  

Tento chytrý robotický vysavač si oblíbili hlavně ti, kteří žijí se psy. Chlupy jsou na zemi prakticky neustále a s pomocí robotického vysavače se tento problém řeší. 

Kádě na dešťovou vodu 

Zejména pokud máte velkou zahradu, vyplatí se zachytávat dešťovou vodu. Při každodenním letním kropení byste se jinak za používanou vodu asi nedoplatili. Dešťovou vodu ostatně využijete nejen při zalévání zahrady, ale také při mytí automobilu nebo při praní. Také se bude hodit při splachování toalety, kde se denně ztratí stovky litrů.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *