Jak položit vinylovou podlahu

Jak položit vinylovou podlahu

Na jaký povrch se pokládá vinylová podlaha a jak postupovat? Podívejte se na přehled toho, jak položit vinylovou podlahu krok za krokem. 

Moderní bydlení za dostupnou cenu

Přejete si moderní bytový design, který bude v souladu s náročnými požadavky současných trendů pro bydlení? Vinylová podlaha se hodí pro prostory mnoha místností. Za rozumné peníze tak získáte podlahovou krytinu, která vám bude sloužit po mnoho dekád. Stačí už jen přidat obklady na stěnu a váš interiér bude dokonalý. 

Na co vinyl nepokládat? 

Před tím, než se rozhodnete pro vinylovou podlahu, si nachystejte vhodný podklad. Aby vám skutečně vydržela mnoho let a fungovala bez problémů, potřebujete ji položit na upravené betonové podlahy. Jejich hrubost by měla být nejvíce 3 milimetry na metr čtvereční. Mělo by se jednat o povrch, který je vystěrkovaný dohladka. 

Naopak parkety, koberec nebo laminátové podlahy jsou pro podklad naprosto nevhodné. 

Než se pustíte do pokládky, podlahu dokonale vysušte. Nesmí zde být žádné známky vlhkosti, jelikož budete pokládat parotěšnou fólii. 

Pravidlo dvou dnů

Než se pustíte do pokládání podlahy, nechejte materiál v místnosti, kam bude uložen, po dobu dvou dnů. Vinyl se tak přizpůsobí nejen vlhkosti, ale také její teplotě. 

Jdeme pokládat

Nyní se můžete pustit do pokládání podlahy. Mezera mezi stěnou a novou podlahou by vždy měla být 1 centimetr. Pro dodržení této vzdálenosti budete potřebovat zarážecí klíny. Nyní už můžete pokládat celou řadu. Přesah dílů podlahy by neměl být menší než 20 centimetrů. Poslední lamelu bude potřeba seříznout. S tímto kusem opět začněte novou řadu. 

Čím řezat lamely

Někdy bude potřeba jednotlivé lamely uřezat. Postačí vám nůž, ale pro menší detaily si vezměte k ruce kleště. S těmi se vám podaří jednotlivé kousky elegantně odlomit. 

Vinylová podlaha se pokládá vcelku snadno. Pokud si na pokládku netroufáte, můžete to přenechat podlahářské firmě. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *