Jak zatočit s vlhkostí v koupelně?

Jak zatočit s vlhkostí v koupelně?

Koupelna je místnost v domě, kterou lze považovat za místnost úlevy a odpočinku. Člověk se zde ponoří do vany, relaxuje, stráví zde pěknou chvilku. Koupelna je však také místnost v domě, kde se bohužel pravidelně drží vlhkost, a to samozřejmě není dobře. Díky vlhkosti vznikají plísně, které jsou nejen zdraví škodlivé, ale později také velmi, velmi zapáchající. Je dobré se proto vlhkosti vyhnout, jenže jak toho docílit? Je vůbec možné se vlhkosti vyhnout? Odborníci se shodují na tom, že by se boj s vlhkostí měl rozhodně zahájit co nejdříve, než vzniknou obávané plísně.

Každý člověk se chce ve své koupelně cítit dobře, jenže někdy to není tak snadné, když vaši koupelnu sužují bakterie a plísně. Proto je nutné těmto problémům předcházet. Rozhodli jsme se vám vypsat pár unikátních tipů, díky kterým předejdete vzniku plísní a zamezíte

Změřte vlhkost

Prvním krokem k vítězství v boji proti vlhkosti je změření vlhkosti. K základním symptomům vlhkosti patří neustále orosená okna, někdy dokonce jsou i dveře plné rosy. Vlhké ručníky jsou další symptom vlhkosti, stejně jako neustále vlhké rohožky v koupelně. I když to jsou symptomy, které vám prozradí, že se vlhkost ve vaší koupelně opravdu nachází, nejsou to věci, které by měřily vlhkost. K tomu slouží takzvaný vlhkoměr, který lze pořídit za pár set korun. Vlhkoměr vám ukáže, kolikaprocentní vlhkost u vás v koupelně je. Pokud je vlhkost mezi čtyřiceti až šedesáti procenty, nemusíte se žádných plísní být, jelikož při této vlhkosti plísně nevznikají.

Větrejte, co jen to jde

I když je zima, je nutné větrat. Větrání totiž odvádí vlhkost z domácnosti, a to právě potřebujete. Vlhkost se nebude držet v domě, kde se pravidelně větrá, nezapomínejte tedy na to. Díky přirozené výměně vzduchu dochází k průběžnému snižování vlhkosti v domácnosti. Je však nutné uvést na pravou míru, že větrání postačí, plné otevření oken jen způsobí náhlou změnu teplotu, čímž dojde ke sražení vody a vlhkost se jen vytvoří.

Dejte si práci s vybíráním ručníků i předložek

Když vybíráte předložky nebo ručníky, měli byste si dát pozor na to, jestli dobře schnou či nikoli. I dlouho mokré ručníky totiž uvolňují vlhkost, a to rozhodně nechcete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *