Co všechno můžete umývat v myčce? Už dávno to není jen o nádobí

Co všechno můžete umývat v myčce? Už dávno to není jen o nádobí

Máte doma myčku? V tom případě nejen, že šetříte vodou, ale také šetříte svůj drahocenný čas. Myčka je v současné době nedílnou součástí každé moderní domácnosti, čemuž se ostatně člověk nemůže divit. Přece jenom je to pomocník a jak jsme zmínili, šetří nám nejen čas, tak také peníze. Myčka z počátku byla spotřebičem, ve kterém jsme umývali nádobí. To je ostatně stále hlavní úkol tohoto domácího spotřebiče. Pravdou ale je, že do myčky se už dávno nedává jenom nádobí, ale patří tam i mnoho dalších věcí. Jakých? 

Stropní světla patří do myčky 

Máte doma stropní světla ze skla? Jsou už dlouhé měsíce od prachu a nikdy vám nejdou pořádně umýt ve vaně? Netrapte se s nimi, vždyť je s čistým svědomím můžete dát do myčky. Jenom je položte spíše do horního košíku než do spodního. V ideálním případě zapněte program s nízkou teplotou a po uplynutí programu uvidíte, jak krásná světla najednou budete mít! 

S bytovými doplňky šup do myčky 

Do myčky nepatří jenom předměty z kuchyně, jako jsou hrnce, svačinové krabičky, talíře nebo nádobí. Do myčky se nebojte dát ani bytové doplňky, které už dávno poztrácí svůj šmrnc. Například se nebojte dát do myčky svícny, které vám už dlouhou dobu zdobí obývací pokoje. I skleněné dekorace z poliček jednou za čas do myčky dejte alespoň na krátký program s nízkou teplotou.  

Dětský pokoj do myčky 

Malují si vaše děti často? V tom případě mají v pokoji hromadu kalíšků nebo plastových pořadačů, které nevypadají zrovna k světu, když jsou na nich všechny barvy. I s nimi můžete jít do myčky stejně jako s plastovými hračkami, které jsou opravdu špinavé.  

I koupelna patří do myčky 

I když se možná domníváte, že tím seznam toho, co patří do myčky, končí, pak to tak není. I koupelna patří do myčky, konkrétně můžete dát do myčky například kelímky na kartáčky nebo kartáče.   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *