odhlučnění

Díky kvalitnímu odhlučnění bude váš život spokojenější. Jak na to?

Pokud chcete mít opravdovou pohodu pro bydlení, je odhlučnění místnosti jedním ze základních prvků, na které je potřeba myslet. Každý hluk totiž může být velmi rušivým elementem, i když si to často vůbec neuvědomíme. Hluk může být také příčinou zdravotních problémů, proto by se rozhodně neměl podceňovat. Například může být zdrojem poruchy spánku. Velice obtěžující mohou být také různé rušivé hluky od sousedů. Pojďme se podívat na to, jak tuto situaci lze efektivně řešit.

Odhlučnění stěny

Odhlučnění lze aplikovat na různá místa. Kromě odhlučnění stěny se samozřejmě může využít také možnosti odhlučnit strop, respektive podlahu. V každém případě budete potřebovat kvalitní odhlučňovací materiál, který má požadované vlastnosti. Toto vám zajistí akustické desky, které lze aplikovat různými způsoby. Soustředíme-li se na samotné odhlučňování stěn, potom se používají dva typy konstrukcí. Je to:

  • Kontaktní stěnová konstrukce
  • Předsazená stěnová konstrukce

Čím se jednotlivé konstrukce liší?

Prvního případu využíváme tam, kde chceme, aby izolace byla co nejtenčí. Výhoda této instalace tedy spočívá především v tom, že nám nezabere tolik prostoru. V rámci vlastní konstrukce dochází ke kombinaci pěny a ověřené desky Wolf, což zajišťuje ty nejlepší parametry protihlukové izolace. Pěna zde slouží jako podklad, protože deska instalovaná přímo na stěnu by byla neúčinná. Samotnou desku potom kotvíme do stěny a lze ji doplnit také o další desku, která zvýší celkový účinek izolace. Akustickou desku lze přímo vymalovat, případně použít tapety, omítku nebo stále častěji sádrokarton.

U předsazených stěnových konstrukcí se pěna dává do samotné konstrukce. Využívají se desky různých tlouštěk, a to s ohledem na požadované schopnosti izolace. Přidat lze vzduchová mezera, která účinnost izolace ještě zvýší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *