Čištění žaluzií

Jak vyčistit žaluzie a jiné věci bez chemie

Jednou za čas děláme pořádný úklid naší domácnosti, během kterého nezapomeneme vyčistit žaluzie, zbavíme pohovku chlupů od domácího mazlíčka či vyčistíme vzduchu. Jenže většina lidí tyto běžné úklidy provádí pomocí chemických přípravků, které dráždí nejen naše oči, ale i pleť, pokožku či náš nos. Pokud nevětráte, nedá se v místnostech domu být, protože chemické přípravky jsou vážně více než nepříjemné. Máme pro vás proto několik tipů, které vám poradí nejen to, jak vyčistit žaluzie, aniž byste použili nějaký chemický přípravek k tomu určený.

Jak si poradit s chlupy od domácích mazlíčků?

Domácí mazlíčci jsou naši milovaní a věrní společníci, ale někdy zkrátka udělají víc nepořádku než užitku. Nejvíce nám zaneřádí pohovku či koberec, což jsou věci, na kterých se nejčastěji uchycují jejich chlupy. Naštěstí existuje mnoho zajímavých vychytávek, díky kterým vyčistíme chlupy z pohovky snadno a rychle.

Pokud nemáte doma klasický váleček, na něhož se chlupy přilepí, použijte například gumové rukavice, které si trochu namočíte vodou. Pomáhá také to, když povlak pohovky či koberec dáte do pračky a když do bubnu přidáte houbičku na nádobí, protože právě na ni se veškeré chlupy přilepí.

Jak vyčisti žaluzie?

Co se týče špinavých žaluzií, to je trochu těžší. Přece jenom ne každý dosáhne tak vysoko, aby umyl i ty nejvyšší části rolet. S tím vám však může pomoct vysavač. Pokud se na žaluziích usadil jenom běžný prach, jednoduše je vysajte. Nic jednoduššího není. Náročnější už je otírání jedné žaluzie po druhé, ovšem je to nejklasičtější a hlavně nejšetrnější způsob.

Jak vyčistit vzduch?

Není nad čisté ovzduší! Abyste ve své domácnosti měli stále čerstvý, zdravý a čistý vzduch, je třeba dělat několik věcí. Například je nutné utírat prach třikrát týdně, dále je třeba aspoň dvakrát týdně prát ručníky, na něž se prach lepí. Či se vyplatí i vytírat.

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *