Správné natírání dřeva

Co je nutné vědět při natírání dřeva?

Může se stát, že váš dřevěný nábytek už nebude tak hezký jako v době, kdy jste ho koupili. Nemusíte ho však vyhazovat, nemusíte kupovat nový, stačí, když si dáte tu práci a natřete ho. Natírání dřeva není nic komplikovaného a zabere vám to jenom chvilku. Ovšem i při této činnosti, která je zcela jednoduchá, potřebujete vědět několik pravidel. Co je třeba vědět, na co se nesmí zapomenout?

Většinou natíráme znovu zahradní nábytek, který přes zimu ztratil svůj původní vzhled. Počkejte si tedy, až bude krásně a pusťte se do obnovy zahradního či jiného nábytku. Držte se však několika základních pravidel, díky kterým bude nový nátěr doslova dokonalý.

Nejdříve odstraňte staré nátěry

Je třeba se nejdříve zbavit toho starého nátěru. Je to skutečně nutné, protože jinak starý nátěr pronikne na povrch a nábytek bude vypadat ještě hůře, než před novým nátěrem. Myslete tedy na to, že je třeba starý nátěr nejdříve odstranit za pomoci brusných papírů či drátěnek a brusek.

Při odstraňování starého nátěru buďte opatrní, nesmíte poškodit základ nábytku. Pokud by se starý nátěr odstraňoval pomocí brusek či brusných papírů špatně, můžete si pomoct chemicky. Například existují takové přípravky, které starý nátěr naprosto rozleptají. Následně se už snadno odstraní například špachtlí.

Vyberte vhodnou barvu i štětec

Dalším krokem je výběr barvy a štětce. Barva záleží na vás, většinou se rozmýšlíte na základě odstínu. Myslete však na to, že většinou je nutné nábytek či konkrétně dřevo přetřít minimálně dvakrát. Mějte proto barvy dostatek. Existují však takové barvy, které jsou takzvaně „dva v jednom“, tudíž tyto barvy nemusíte přetírat, stačí pouze jeden jediný nátěr.

U štětců si vybíráte z hned několika variant, a sice si vybíráte ze štětců s umělými štětinami, s přírodními štětinami nebo s kombinací štětin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *