Pěstování Astry

Jak pěstovat dech beroucí astry?

Každým rokem se snažíme co nejvíce rozzářit naši zahradu, každým rokem na zahradu vysazujeme nové a jiné květiny, které všem návštěvníkům naší zahrady vyrazí dech. Letos se spolehněte na dech beroucí astry, jež jsou tak krásné, až zrak přechází. Samozřejmě vás seznámíme s pěstováním astry, což není nijak náročná aktivita.

Astry znáte díky její rozmanitosti. Jsou známé především svým množstvím tvarů, najdeme je v mnoha barvách a velikostech. Známé jsou už od 19. století, kdy byly součástí hlavně selských zahrad, jež se nacházely po celé střední Evropě. I když se za tu dobu, co uplynula, toho změnilo hodně a i když přibylo mnoho módních trendů, kupodivu astry zůstaly až dodnes a není jediný důvod, proč byste si je neměli pěstovat na své zahradě.

Jsou skromné a nenáročné

Astry jsou možná tak oblíbené proto, že jsou zcela nenáročné. Daří se jim především v nepříliš rozpustné, především vysychavé půdě. Samozřejmě je nutné je pravidelně zalévat, je to přece jenom květina, která ke svému životu vodu potřebuje. Na zálivku dbejte především během konce vegetačního období.

Co však vyžadují, jsou živiny. Je nutné je pravidelně přihnojovat.

Nezapomeňte na nutné vyvazování

Jelikož jsou to mohutné květiny, zejména u vysokých odrůd je zapotřebí květinu vyvazovat. Vyvazování je nutné z toho důvodu, že trsy astry tak zachovají svůj pevný tvar. Vyvazují se jednotlivě nebo případně po menších skupinkách, pokud jsou to menší odrůdy.

Na zahrady sázejte klidně vysoké odrůdy, které jsou velmi mohutné, ale samozřejmě na zahradu se hodí jakýkoliv druh. Co se týče sázení aster do květináčů, raději volte nižší kompaktní odrůdy aster. Nebojte se mixovat astru s jinými trvalkami, vyniknou, ať už jsou v jakékoliv společnosti. Svou barevností se hodí spíše k takovým květinám, které se barvami zrovna nechlubí. Doporučujeme je zasadit společně s různými zajímavými trávami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *