Pěstujeme hyacinty. Jak na to?

Pěstujeme hyacinty. Jak na to?

Čím oživit svou skalku u domu? Máte sáhnout po bylinkách nebo spíše po nějaké krásné barevné květině, kterou vám bude každý závidět? Co třeba svou skalku oživit hyacinty, což jsou krásné květiny specifické svou omamnou vůní a atraktivním květenstvím? Hyacinty lze dnes zakoupit v mnoha krásných barvách, někdy se dokonce můžete nechat překvapit a koupit si takovou, u které barvu neznáte. V takovém případě vám jistě udělají ještě větší radost. Pokud si krásné a omamně vonící hyacinty chcete na svou skalku nebo okrasnou zahrádku zasít, poradíme vám, jak hyacinty pěstovat, aby vám zpříjemnily jaro i zimu.  

Hyacinty přišly do Evropy už v sedmnáctém století, kdy doputovaly z daleké Asie. Tehdy se jednalo o rostlinu, za kterou se doslova platilo zlatem. Jedná se o velice vzácnou rostlinu, kterou si mohli dovolit koupit jenom boháči. Dnes je to dobře dostupná rostlina, kterou si můžete vypěstovat třeba sami z cibulky.  

Hyacinty jsou totiž cibulovité rostliny, kterých dnes existuje více jak pět set různých druhů. Zhruba padesát druhů z nich jsou speciálně vyšlechtěné druhy, které mohou zdobit i vaši zahradu.  

Jak pěstovat hyacinty? 

Hyacinty můžete pěstovat jak ve skle, tak v květináčích. Zatímco ve skle se pěstují s vodou, bez špetky zeminy, v květináči vám mohou krásně zdobit interiér i v zimě. U pěstování v květináči je pěstování podobné klasickému pěstování na zahradě, kdy si cibuli zabalenou v papírovém sáčku a dobře uleženou v lednici vysadíte do zeminy tak, aby horní třetina vyčnívala. U sázení do květináře dbejte na to, ať je květináč alespoň deset centimetrů vysoký.  

Z počátku se doporučuje pěstovat hyacint na místě, kde je chlad a kde se teploty pohybují kolem osmi stupňů Celsia.  

Další informace o výsadbě hyacintů 

Ideální doba na sázení hyacintů je podzim. Nejlépe uděláte, když cibuloviny vysázíte během září až října, a to deset centimetrů od sebe, pokud budete sázet na zahradě.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *