Vybíráme kávovary do domácnosti

Vybíráme kávovary do domácnosti

Milujete ranní kávu, která vás nastartuje do nového dne? Pak doporučujeme investovat do domácího kávovaru, abyste nemuseli každý den chodit pro vysněnou kávu do kavárny nebo do pracovní kantýny, kde ji stejně nedělají tak, jak to máte rádi. V případě, že patříte k lidem, kteří bez kávy neudělají ani ránu, možná vás zajímá to, jaké kávovary jsou nyní na trhu. Na trhu je jich však tolik, že by se v tom jen čert vyznal! Pokud tedy chcete kávovar koupit, vybrali jsme nejčastěji kupované typy a jejich výhody a nevýhody.  

Kávovar na kapsle 

Pokud milujete kávu s různými příchutěmi, pak doporučujeme investovat do kávovaru na kapsle. Jsou velice moderní, navíc kapsle lze dokoupit opravdu v mnoha, mnoha různých příchutích. Jejich výhodou je to, že káva je opravdu rychle připravená, nevýhodou je to, že kapsle musíte používat většinou jen od jedné značky, a to od značky daného kávovaru.  

Výhodou je cena kávovaru, která není příliš vysoká, na druhou stranu nevýhodou je cena kapslí – ty jsou poměrně drahé.  

Pákové kávovary 

Manuální čili takzvané pákové kávovary jsou trochu zastaralejší, přesto jsou velice oblíbené hlavně pro svou nízkou cenu. Nejsou opatřené mlýnkem, musí se káva do nich namlít nebo se musí kupovat mletá. Příprava kávy v pákových kávovarech je trochu složitější a náročnější, je třeba vyndat páku, napěchovat kávu, poté páku vrátit. To se vám chuť na kávu dříve vytratí.  

Automatické kávovary 

Dražší, leč daleko rychlejší a praktičtější verzí kávovaru jsou automatické kávovary, které mají zabudovaný mlýnek, tudíž můžete kupovat i zrnkovou kávu. Často mají i samočistící funkci, tudíž nemusíte svůj čas věnovat čištění.  

K automatickému procesu čištění však potřebujete tablety nebo roztok speciálně určený k tomu účelu. Není to však nic drahého, navíc to vystačí na několik čištění. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *