Co dokáže mikrovlnka? Není jen na ohřívání pokrmů

Co dokáže mikrovlnka? Není jen na ohřívání pokrmů

Mikrovlnná trouba neboli také mikrovlnka – to je součást každé kuchyně. V každé kuchyni má bezesporu své místo. Pokud ji v kuchyni nemáte, pak ji pravděpodobně plánujete koupit. Nestojí mnoho a opravdu ji oceníte nejen při ohřívání věcí. Málokdo ví, že v mikrovlnná trouba neslouží jenom k ohřívání pokrmů. Slouží k mnoha dalším věcem. Prozradíme vám, k čemu dalšímu můžete mikrovlnnou troubu používat. Pak pro ni jistě zamíříte v cukuletu do obchodu a tam ji za pár stovek koupíte.  

Co dokáže mikrovlnná trouba 

  • Věděli jste, že mikrovlnka za vás oloupe česnek? Česnek se přidává do různých pokrmů a pomazánek, ale nikdo ho nechce loupat, jelikož je to lepivá a zdlouhavá práce. Když ale dáte stroužky syrového česneku do mikrovlnky na patnáct minut, svléknout se zcela samy.  
  • Věděli jste, že v mikrovlnné troubě snadno rozpečete staré pečivo? Nemusíte vyhazovat pečivo, když je tvrdé, snadno ho rozpečte právě v mikrovlnce. Stačí, když pečivo uložíte do utěrky a necháte ho pár sekund v mikrovlnce.  
  • Věděli jste, že když dáte do mikrovlnky třeba citrusy, pak z nich vymačkáte daleko více šťávy? Tekutiny se během ohřívacího procesu uvolní a z jednoho pomeranče tak bude velká spousta džusu.  
  • Věděli jste, že s pomocí mikrovlnné trouby urychlíte kynutí těsta? Pokud nechcete hodiny čekat na to, až vám naběhne těsto, co si to urychlit v mikrovlnce? Těsto jen přikryjte čistou utěrkou a vložte mísu do mikrovlnky. Stranou v mikrovlnce nechte sklenici vody a při nejnižším výkonu ohřívejte.  
  • Věděli jste, že když do mikrovlnky dáte ohřát cibuli, najednou ji snadno omyjete a připravíte, aniž byste uronili jednu jedinou slzičku? 
  • Věděli jste, že tu nejkřupavější slaninu připravíte právě v mikrovlnce? Slanina se vám opravdu nemusí koupat v oleji, aby byla dokonale křupavě připravená. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *