Jaké ovocné dřeviny se vyplatí pěstovat, jelikož zkrášlí zahradu?

Jaké ovocné dřeviny se vyplatí pěstovat, jelikož zkrášlí zahradu?

Chcete si svou zahradu ozvláštnit, chcete ji udělat jedinečnou a chcete, aby vám ji záviděl váš soused? Pak neváhejte a vysázejte na svou zahradu krásné ovocné dřeviny, které se rozhodně vyplatí pěstovat. Že nevíte, jaké ovocné dřeviny vůbec existují nebo jakým se u nás na české půdě daří? I to vám prozradíme! 

Pokud chcete svou zahradu trochu ozvláštnit, pak doporučujeme zaměřit se na pěstování ovocných dřevin. Takových okrasných ovocných dřevin můžete na své zahradě pěstovat hned několik. Většina zahrádkářů pěstuje na svých zahradách třeba slívy nebo meruňky, ale jen málokdo pěstuje třeba takovou moruši nebo muchovník. Seznamme se tedy s těmi méně známými ovocnými dřevinami, které nám naši okrasnou zahradu změní k nepoznání – ke krásnému nepoznání.  

Moruši se daří i ve znečištěném prostředí 

Letos upusťte od klasických dřevin v podobě angreštu, ale raději začněte pěstovat moruši bílou, která snese i znečištěné prostředí. Moruše je známá pro své velice sladké plody, jejichž chuť se často přirovnává k medu. I když nejsou plody okrasné dřeviny zvané moruše bílá určené ke skladování, to však nic nemění na tom, že si z nich vyrobíte třeba marmeládu nebo báječné sirupy. Navíc, co se týče péče, jsou zcela nenáročné, poradí si s jejich pěstováním i začínající zahrádkáři.  

Zkuste to také s mišpulí obecnou 

Kromě moruše pěstujte třeba také mišpuli obecnou, což je ovocný strom či keř, který pochází až z dalekého Orientu. Jedná se o keř milující hlinitou půdu, která je plná vápníku. Plody mišpule jsou krásně sladké, jsou skvělým zdrojem vitaminu C a také kyseliny jablečné. Jsou často součástí marmelád, ale určitě si na nich pochutnáte jenom tak, když si je dáte na svačinu.  

Znáte kamčatskou borůvku? 

Pokud se běžným borůvkám ve vaší zahradě nedaří, dejte přednost kamčatské borůvce, která je jinak známá také jako zimolez kamčatský. Plody obsahují velké množství vitaminu C, také draslík, fosfor nebo vápník. Prvních plodů se dočkáte už během května.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *