Dáváme matracím nový život. Jak je zbavit skvrn nebo nepříjemného zápachu?

Dáváme matracím nový život. Jak je zbavit skvrn nebo nepříjemného zápachu?

Matrace jsou součásti našich domácností, které jednoho dne musíme vyměnit za lepší. Je však pravdou, že mnozí lidé vyhazují či vyměňují matrace ve chvíli, kdy matrace nejsou ještě v hrozném stavu, ale právě jsou jen plné skvrn nebo zvláštně zapáchají. Pokud však nejsou proležené, pak je není třeba vyhazovat a vyměňovat, se skvrnami a také s nepříjemným zápachem lze bojovat. A my vám prozradíme, jak na to.  

Jak bojovat se zápachem a skvrnami 

Pokud se rozhodnete bojovat proti skvrnám a zápachu, pak to jde i takzvaně nasucho. Stačí si připravit jedlou sodu, tea tree olejíček, sítko a posléze vysavač. Nejprve matraci pořádně vyluxujte, poté sodu smíchejte s olejíčkem, který matraci dokonale vydezinfikuje, navíc po něm bude matrace vonět. Pomocí sítka aplikujte směs na matraci, kterou nechte působit až tři hodiny, poté zbytek vysajte. Soda dokáže pohltit vlhkost, navíc do sebe nasaje zbylé nečistoty a zatuchlost či plesnivý zápach. 

Pokud vás trápí hlavně odolné skvrny, pak doporučujeme připravit si směs z tří lžic jedlé sody, k čemu přidáte zhruba dvě stě mililitrů peroxidového vodíku, opět pár kapek tea trea oleje a trochu mýdla nebo pracího gelu. Směs nalijete do láhve s rozprašovačem a po důkladném vyluxování matrace postříkáte povrch směsí. Poté klidně matraci znovu vyluxujte, až bude směs působit tři hodiny minimálně.  

Jak bojovat proti zatuchlosti  

Trápí vás hlavně zatuchlost matrace, skvrny nejsou tím hlavním problémem? Pak doporučujeme bojovat proti zatuchlosti tak, že si připravíte láhev s rozprašovačem, do které si nalijete sto mililitrů vody, k tomu přidáte stejné množství sedmdesátiprocentního alkoholu a deset kapek hezky vonícího esenciálního oleje. A k tomu ještě přidáte čajovou lžičku hezky vonící aviváže.  

Na zatuchlou matraci směs nastříkejte, nijak neroztírejte, jen nechejte působit. Matraci pak ideálně nechejte uschnout venku na sluníčku.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *