Vybíráme správnou dřezovou baterii do kuchyňského koutu

Vybíráme správnou dřezovou baterii do kuchyňského koutu

Ať už si stavíte nový příbytek nebo jenom rekonstruujete stávající kuchyni, možná přemýšlíte nad tím, jakou dřezovou baterii zvolit. Obvykle se rozhodujete podle kuchyňského dřezu, ale pokud ani ten nemáte ještě vybraný, žádného pomocníka při výběru nemáte. Nebo ano? 

Ano, máte – nás! Jelikož je nabídka dřezových baterií na trhu opravdu pestrá, je dobré vědět, jak si výběr razantně zúžit, ať nad výběrem nestrávíte své mládí. Mnoho lidí svou pozornost upíná na design, řada jiných lidí zase na cenu. Co ale raději sledovat uživatelský komfort? Ten hraje hlavní roli, nikoliv tu vedlejší. 

Pákové baterie jsou ekonomičtější

Na výběr dnes máme z klasických pákových baterií a také z kohoutkových baterií. Z ekonomického hlediska jsou lepší variantou první zmíněné čili pákové baterie, které umožňují nastavení teploty s mnohem větší citlivostí. A právě tento um se pojí se značnou úsporou vody. 

Z pohledu uživatelského komfortu se však do kuchyní hodí spíše druhé zmíněné čili kohoutkové baterie, které jsou sice mírně přežité, na druhou stranu jsou po stránce zmiňovaného uživatelského komfortu lepší volbou. Hravě pod ně dáte hrnec nebo misku, do které chcete vodu napustit. Pákové jsou lepší volbou například do koupelen. 

Stojánkové baterie jsou dnes nejpopulárnější

Abychom však nezapomněli na nejpopulárnější alternativu současnosti, kterou jsou stojánkové baterie. Mluvíme o vodovodních bateriích, které se v domácnostech (předně tedy v kuchyních) vyskytují opravdu nejvíce. Po stránce kvality i funkčnosti jsou opravdu skvělé, splňují veškeré uživatelské požadavky, které jsou na ně kladeny. Většinou se montují přímo na kuchyňskou desku nebo na samotný dřez. 

V porovnání s takzvanými nástěnnými bateriemi oplývají celou spoustou výhod. Na druhou stranu, pokud nechcete zasahovat do kuchyňské desky nebo dřezu, pravděpodobně po nástěnných bateriích sáhnete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *